Okul seminerleri başladı

Okul seminerleri başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Doğalgaz arasında “Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise öğrencilerine yönelik “Doğalgazın Güvenli ve Verimli Kullanımı ile Kariyer Günleri Projesi” kapsamında imzalanan iş birliği protokolü sonrası projenin açılış programı gerçekleştirildi. Buca Cengiz Sani İlkokulunda gerçekleşen programa; İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Genel Müdür Yardımcıları Murat Ceran, Zülküf Turhan, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynep Başdaş, İzmir Doğalgaz yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Doğalgaz arasında imzalanan “Doğalgazın Güvenli ve Verimli Kullanımı ile Kariyer Günleri Projesi” kapsamında düzenlenen açılış programı; İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik’in kurum ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü hakkındaki bilgilendirme konuşması ile başladı.

Konuşmasında 28 ilçede 1 milyon 100 bin aboneye hizmet verdiklerini belirten Genel Müdür Yetik, “Doğalgaz diğer enerji türleri ile karşılaştırıldığında çevreci olma özelliği ile ön plana çıkan bir enerji türüdür. Doğal gazın İzmir’de yaygınlaşmasıyla birlikte, artık kış aylarında daha temiz bir hava solumaya başladık. Kullanım yaygınlaştıkça yaşadığımız çevrenin hava kalitesi daha da artacaktır. Aynı zamanda Şirket olarak, İzmir’in ekonomisine ve istihdamına da önemli katkılar sağlamaya devam ediyoruz. İzmir Doğalgaz olarak sunduğumuz bu değerlerin yanı sıra ürettiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de İzmir’in sosyal ve kültürel gelişimine de önemli katkılar sağlamaya devam ediyoruz. Bugün açılışını yaptığımız bu proje ile doğal gazın nasıl verimli ve güvenli kullanılacağı noktasında siz çocuklarımızı birer doğalgaz elçisi haline dönüştürerek başta aile büyükleriniz olmak üzere çevrenize öğrendiklerinizi anlatmanızı ve gerekli uyarılarda bulunmanızı bekliyoruz” dedi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ise yarınlara bilinçli ve sorumluluk sahibi gençler hazırlamanın eğitimcilerin en önemli görevi olduğunu söyledi. Yentür, “Sınırlı tabiat kaynaklarının bilinçli bir şekilde, israfa ulaşmadan kullanımının çocuklara kazandırılması gerektiğini vurguladı. Yentür bir süre öğrencilerle doğal kaynaklar hakkında sohbet etti.

Ardından İzmir Doğalgaz İşletme Şefi Mehmet Tayyar Bilman; “Enerjinin Güvenli ve Verimli Kullanımına Dair Bilgilendirme” sunusunu gerçekleştirdi. Öğrencilere bilgilendirme broşürlerinin de dağıtıldığı program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.