ICSG İstanbul 2019’da enerjinin trendleri anlatılacak

Prof. Dr. Saifur Rahman, Ramakrishna Kappagantu, Michael Derdevet ve Prof. Dr. Emre Alkin, 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda (ICSG İstanbul 2019) enerjinin dünü, bugünü ve geleceğini anlatacak. ICSG İstanbul 2019, 25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Sanayi […]

ICSG İstanbul 2019’da enerjinin trendleri anlatılacak
Servet Uzun
  • Yayınlanma16 Nisan 2019 10:49

Prof. Dr. Saifur Rahman, Ramakrishna Kappagantu, Michael Derdevet ve Prof. Dr. Emre Alkin, 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda (ICSG İstanbul 2019) enerjinin dünü, bugünü ve geleceğini anlatacak.

ICSG İstanbul 2019, 25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle, Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR), Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG), Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) stratejik partnerliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2019’da liderler deneyimlerini paylaşacak.

IEEE PES Başkanı Prof. Dr. Saifur Rahman, 2015-2016 IEEE Asya&Pasifik Bölgesi Başkanı Ramakrishna Kappagantu, Fransa Enedis Electricite En Reseau Genel Sekreteri Michael Derdevet, Akademisyen, Ekonomist ve Yazar Emre Alkin konuşmacı olarak yer alacakları ICSG İstanbul 2019’da enerjiye dair tüm konuları ele alacak, geleceğin enerjisine yön veren trendleri açıklayacak.

Saıfur Rahman trendleri anlatacak

IEEE PES (Güç ve Enerji Topluluğu) Başkanı Prof. Dr. Saifur Rahman, ICSG İstanbul 2019’da Akıllı Şebekeler ve Şehirler için Stratejik Teknoloji Trendleri, IEEE PES Endüstri Paneli’nin moderatörlüğünü yapacak. Prof. Dr. Saifur Rahman etkinlikte, enerji verimliliği ve enerji trendleri ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. ABD’de Virginia Tech’teki İleri Araştırma Enstitüsü’nün Kurucu Direktörlüğü’nü yürüten, ayrıca Enerji ve Küresel Çevre Merkezi’nde yöneticilik yapan Prof. Dr. Saifur Rahman, Duke Energy, Tokyo Electric Power Company, ABD Savunma Bakanlığı, Virginia Eyaleti ve ABD Enerji Bakanlığı için enerji verimliliği ile ilgili çok sayıda proje yürüttü.

Ramakrıshna Kappagantu yenilenebilir enerjiyi anlatacak

ICSG İstanbul 2019’da Akıllı Şebekeler ve Şehirler için Stratejik Teknoloji Trendleri, IEEE PES Endüstri Paneli’nde yer alan konuşmacılardan biri de IEE R10 Asya-Pasifik Direktörü Ramakrishna Kappagantu. Hindistan’ın ilk Akıllı Şebeke Pilot projelerini, 55 GW Güney Hindistan Şebeke Gridinin operasyonlarını, Güç ve SCADA – EMS Sistemlerinin yönetimlerini yapan Ramakrishna Kappagantu etkinlikte Güç Sistemi Ekonomisi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları konularındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Mıchael Derdevet ağdaki ve kullanımdaki değişiklikleri anlatacak

ICSG İstanbul 2019’un konuşmacılarından, Fransa Enedis Electricite En Reseau Genel Sekreteri Michael Derdevet fuarda ‘Ağdaki ve Kullanımdaki Değişiklikler’ başlığı ile yapacağı konuşmada dünden bugüne ağlarda meydana gelen değişiklikleri ve geleceğin trendlerini anlatacak.

‘Geleceğe nasıl yürümeliyiz?’ sorusunun cevabı Emre Alkin’den

ICSG İstanbul 2019’un konuşmacılarından; Akademisyen, Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin fuarda ‘Nasıl Bir Büyüme ile Geleceğe Yürümeliyiz?’ sorusunun cevabını katılımcılarla paylaşırken, enerjiye dair öngörülerini katılımcılara aktaracak.

Almanya’nın ülke partneri olduğu ICSG İstanbul’a 350’ye yakın global firma stantlı katılım sağlayacak. Enerjinin kalbinin atacağı ICSG İstanbul 2019’a OSB’ler, üniversitelerden, uzman ve akademisyenlerin, enerji ve teknoloji firmalarından tüm sektör paydaşlarının yetkili isimleri ile 50’yi aşkın ülkeden 10 binin üzerinde sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor.

“Türkiye’de ilk defa hidrolik çatlatmayla petrol üretimi gerçekleştirildi”