Fenerbahçe, stada ve tesislere elektrikli şarj istasyonu kurdu

Fenerbahçe, Ülker Stadyumu ve Topuk Yaylası Tesisleri’ne elektrikli şarj istasyonları kurdu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi ve Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde elektrikli araç şarj döneminin başladığı belirtildi. Bu uygulama ile ülkemizde ilk kez bir stadyuma elektrikli araçlar için şarj istasyonları kuruldu. Elektrikli […]

Fenerbahçe, stada ve tesislere elektrikli şarj istasyonu kurdu
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma18 Temmuz 2020 17:57
  • Güncelleme20 Temmuz 2020 17:57

Fenerbahçe, Ülker Stadyumu ve Topuk Yaylası Tesisleri’ne elektrikli şarj istasyonları kurdu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi ve Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde elektrikli araç şarj döneminin başladığı belirtildi. Bu uygulama ile ülkemizde ilk kez bir stadyuma elektrikli araçlar için şarj istasyonları kuruldu.

Elektrikli araç şarj istasyonlarının, Entek Elektrik işbirliği ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton ve Fenerium tribünlerinin altındaki otoparklara kurulduğu bildirilen açıklamada “Fenerbahçe’nin yenilikçi, çevreci ve teknoloji odaklı yaklaşımının bir yansıması olan Enspire markalı elektrikli araç şarj üniteleri, Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri’ne de yerleştirildi” ifadeleri kullanıldı.

Tüm elektrikli araç sahiplerinin kullanabileceği kaydedilen şarj istasyonlarının sayısının, oluşacak talebe göre önümüzdeki dönemde artırılacağı bilgisi de verildi.