Türkiye Enerji Zirvesi

“Esnek fatura uygulamasına başladık”

Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Esnek fatura uygulamasına başladık. Bu uygulamayla müşteriler, kendi son ödeme tarihlerini kendilerine uygun şekilde belirliyor. Mart ayından bu yana müşterilerimiz bu uygulamayı kullanıyor. Başvuruları almaya devam ediyoruz.” dedi.

 

Aytac, bir otelde, Limak Uludağ Elektrik tarafından düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, müşteri memnuniyeti için çeşitli uygulamalar başlattıklarını söyledi.

 

Bu yılı “müşteri memnuniyeti yılı” ilan ettiklerini belirten Aytac, şöyle konuştu:

“Bu yıl, bizim için önemli bir yıl. Çeşitli projeler başlattık. Müşterilerden en fazla aldığımız şikayetlerden biri, işçi, emekli, memur gibi belirli günlerde maaşlarını alanların maaşlarını aldığı tarihle elektrik faturalarının son ödeme tarihlerinin uyuşmamasıydı. Bu durumun düzeltilmesiyle ilgili pek çok talep aldık. Bunun üzerine ‘Esnek Fatura’ uygulamasına başladık. Bu uygulamayla müşteriler, kendi son ödeme tarihlerini kendilerine uygun şekilde belirliyor. Mart ayından bu yana müşterilerimiz bu uygulamayı kullanıyor. Başvuruları almaya devam ediyoruz.”

 

Bir sigorta şirketiyle yapılan anlaşma kapsamında “Yuvam Güvende” uygulamasını da hayata geçirdiklerini dile getiren Aytac, “Sıkıntılı durumlarda, mesela anahtarı unutma veya kaybetme, camın kırılması, ambulans hizmeti ihtiyacı, tesisat ihtiyacı anında bir telefon ile yarım saat içinde müşterinin hizmet almasını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Aytac, “Yuvam Güvende” hizmeti karşılığında müşteriden hiçbir ücreti talep edilmediğini de sözlerine ekledi.
AA