Esis Enerji A.Ş “Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyet göstermeye başladı

Güç elektroniği konusunda uzman Ar-Ge’si ve bilgi birikimi ile ups, redresör, invertör, solar invertör, frekans konvertörü  ve bir çok özel tasarım üretimi ve satışını yapan Esis Enerji  Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen “Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyet göstermeye başladı.

 

Esis Enerji, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı kanun çerçevesinde 14 Ağustos 2017 tarihi itibariyle Ar-Ge Merkezi belgesine sahip 599.cu kurum oldu.

 

Esis Enerji A.Ş Genel Müdürü Uğur Börekçi “Ar-Ge Merkezi” olunmasıyla ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Firma olarak Ar-Ge yolculuğunda önemli bir engeli aşmış bulunuyoruz, oluşturulan “Ar-Ge Merkez” birimimizin Bakanlığımız tarafından tescil edilmesi gurur verici. Firmamız her zaman Ar-Ge faaliyetlerine önem vermektedir, sektörümüzde ki rekabette her zaman güçlü ve bir adım önde olmak adına en zorlu dönemlerde dahi Ar-Ge ye hız kesmeden yatırımlar yapmaktadır. Böylelikle firmamız üreteceği ürün ve hizmetlerle ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve gelişiminde pay sahibi olacaktır. Esis Enerji Ar-Ge merkezinde gerçekleştireceği yeni projeler ve hizmetler ile daha da büyüyecek ve sektörde lider konuma gelecektir. Ar-Ge Merkezi” olmamız bize hem maddi hem de manevi olarak birçok katkılar sağlayacak. Ar-Ge Merkezi” olmamız sebebiyle Devletin bize sağlayacağı teşvikler ile yeni projeler üretip birçok kişiye de iş imkânı sağlayacağız. Ayrıca akademik çevrelerle çalışmalarımız artacak ve teknolojimiz daha hızlı ilerleyecek.”

 

Türkiye’de 600 civarında Ar-Ge Merkezi olduğunu belirten Uğur Börekçi son olarak şunları dile getirdi:

“Ar-Ge Merkezi” olma yolunda bilgi ve becerilerini ortaya koyup belgenin alınmasında emeği geçen tüm “Ar-Ge Merkezi” çalışanlarımızı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Ar-Ge Merkezimin teknolojik gelişmelere paralel olarak gerçekleştireceği çalışmaları neticesinde başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya Türk insanının başarısını görmüş olacak.”