Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakında ikinci nükleer enerji santralinin geleceğini belirterek “Kararlı bir mücadelenin ardından nihayet Akkuyu’daki santralin temelini attık ve inşasına başladık. İnşallah iki üniteyi 2023 yılında hizmete alacağız.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yakında ikinci nükleer santrali […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor”
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma2 Şubat 2022 15:46
  • Güncelleme2 Şubat 2022 15:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakında ikinci nükleer enerji santralinin geleceğini belirterek “Kararlı bir mücadelenin ardından nihayet Akkuyu’daki santralin temelini attık ve inşasına başladık. İnşallah iki üniteyi 2023 yılında hizmete alacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yakında ikinci nükleer santrali de geliyor. Biz durmuyoruz, çalışıyoruz. Kararlı bir mücadelenin ardından nihayet Akkuyu’daki santralin temelini attık ve inşasına başladık. İnşallah iki üniteyi 2023 yılında hizmete alacağız. Türkiye’nin toplam kurulu gücünü 100 bin megavata çıkaran iktidar biziz.

Dünyada salgınla birlikte ekonomi kriz de baş gösterdi. Enerjiye ulaşımın zorlaştığı bir dönemden söz ediyoruz. Biz mevcut enerji kaynaklarımızın 3’te ikisinden fazlasını son dönemde kurduk. Karadeniz’de bulduğumuz gazı 2023’te kullanıma sunarak bu alanda da bir rahatlama sağlayacağız.”.