Türkiye Enerji Zirvesi

CK Enerji'nin 'Dinamik Hızlandırma Programı' Antalya'da girişimcilere tanıtıldı

CK Enerji’nin ‘Dinamik Hızlandırma Programı’ Antalya’da girişimcilere tanıtıldı

CK Enerji’nin “Dinamik Hızlandırma Programı” İstanbul, Ankara ve Sivas’tan sonra Antalya’da girişimcilere tanıtıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ , Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ ile Viveka İnkübasyon Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen programla, elektrik dağıtım sektörü ve dağıtım teknolojileri konularında yenilikçi, teknolojik, ekonomik ve çevresel açıdan çözümler üreten akademisyen, öğrenci ve start-up’ların prototip seviyesindeki ar-ge projelerinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

23 Ağustos’ta başvuru süresi dolan projelerin nihai değerlendirmesi Ocak 2024’te demo günü final sahnesinde yapılacak. Program sonunda ilk 10 projeye toplam 1 milyon lira destek sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar, elektrik dağıtım sektörü teknoloji ve yeniliğe açık bir alan olduğunu ve bu alanda girişimcilere de büyük fırsatlar sunulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Hepimiz, enerji sektörünün geleceğini şekillendirme gücüne sahibiz. Bu programla, enerji sektörüne yeni çözümler sunmayı, inovasyonu teşvik etmeyi hedefliyoruz. Böylece bizi daha ileriye taşıyacak projelerle enerji dağıtım sektöründe öncü bir rol üstlenebiliriz. Birlikte çalışarak, teknoloji ve yenilikçilik alanında öncü bir sektör yaratabiliriz. Bizlerin sektör ve saha bilgisinden faydalanın, yaratıcı çözümlerinizi ortaya koyun, işbirlikleri geliştirin ve gelin hep birlikte sektörümüzü dönüştürelim.”

AA