Başkent EDAŞ Bartın'da altyapı yatırımını tamamladı

Başkent EDAŞ, Kırıkkale’de kesintisiz elektrik için hazırlıklarına devam ediyor

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ), Kırıkkale’de kaliteli ve kesintisiz enerji için şehir merkezi dahil 9 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde şebekenin tamamını gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, il genelinde toplamda 183 milyon liraya ulaşan bütçeyle, arızaların gerçekleşmeden önlenmesi ve tüketicilerin rahat bir kış geçirmesi için yıl boyunca çalışmalarını sürdüren Başkent EDAŞ, 21 dağıtım trafosu, 68 alçak gerilim dağıtım panosu ve 13 beton köşk tesis ederek çalışmalarını sürdürdü.

Başkent EDAŞ, montajını gerçekleştirdiği 76 hücre, 2 bin 157 direk ve 1626 aydınlatma armatürüne ek olarak, 1 bina, 8 direk üstü trafo, 20 saha dağıtım kutusunun ve 153 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını tamamladı. Ayrıca şirket, 101,20 kilometre uzunluğunda yeraltı kablosu ve 42,45 kilometrelik enerji nakil hattı tesis ederek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

Şirket, olağanüstü kış şartlarının neden olabileceği afet kaynaklı arıza ve kesintilere yönelik de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda Başkent EDAŞ, yoğun kar veya fırtına gibi atmosfer kaynaklı afetlere karşı hazırladığı afet aksiyon planlarıyla oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamladı, arıza onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri ise lojistik hizmet merkezlerinde depoladı.

Ayedaş ve Toroslar EDAŞ ile birlikte Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Başkent EDAŞ, Kırıkkale’ye ek olarak Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak illerinde hizmet veriyor.

Hizmet verdiği illerden birinde, yoğun kar, fırtına ya da sel gibi olağanüstü afetlere işaret eden meteoroloji tahminlerinin oluşması durumunda şirket, hizmet verdiği diğer illerden veya diğer Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nden destek ekiplerini teyakkuza geçirebiliyor.

Söz konusu meteorolojik tahminlerin gerçekleşmeye başlamasıyla Başkent EDAŞ, kesintisiz enerji için söz konusu destek ekiplerini ilgili araç ve ekipmanlarıyla en hızlı şekilde afet bölgesine intikal ettirebiliyor.

Bu kapsamda şirket, yoğun kar veya fırtına gibi atmosfer kaynaklı afetlere karşı hazırladığı afet aksiyon planlarıyla oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamladı, arıza onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri ise lojistik hizmet merkezlerinde depoladı.

AA