Enerji Sektörü 16-18 Mart 2023’te Petroleum Istanbul’da Buluşuyor

Enerji Sektörü 16-18 Mart 2023’te Petroleum Istanbul’da Buluşuyor

Başta akaryakıt olmak üzere; petrol, LPG, doğal gaz, elektrik, alternatif enerji, madeni yağ ekipmanları ve teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmalar,  Enerji Fuarcılık tarafından 16-18 Mart 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı düzenlenen Petroleum Istanbul ve Gas&Power Network fuarlarında bir araya gelecek. Dünyada ve Türkiye’de büyüyen elektrikli araç piyasası ve şarj istasyonları teknolojileri ile sektöre dair son trendlerin öne çıkacağı fuarları, 50 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bölgesinin enerji merkezi olma yolunda ilerleyen Türkiye, enerjide sürdürülebilirlik ve kârlılığın birbirinden ayrı düşünülmeyeceği bir gelecek inşaa etmek üzere yatırımlarını hızlandırdı. Son 20 yılda, enerjide bağımsızlık hedefine doğru büyük ve önemli adımlar atılırken; rüzgar, güneş, hidro, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynakları, nükleer enerji, yerli doğalgaz depolama tesisleri, denizlerde yürütülen sondaj çalışmaları gibi pek çok alanda alternatifli enerji çözümlerine odaklanan yatırımlar yapıldı. 

50 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ KATILIMI BEKLENİYOR

Dünyanın tedarik ve enerji sıkıntısı çektiği böylesi bir dönemde, krizi fırsata çevirmeyi başaran Türkiye,  bölgesinde enerji üretim, teknoloji ve piyasalar noktasında enerji merkezi olma yolunda ilerliyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken; ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri, Enerji Fuarcılık tarafından 16-18 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı düzenlenen 16. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı “Petroleum Istanbul” ve 5. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı “Gas&Power Network”te buluşmaya hazırlanıyor. 

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarını özel sektörle bir araya getiren Petroleum İstanbul, TOBB Petrol Meclisi, PETDER, ADER, Türkiye LPG Derneği, TOBB LPG Meclisi, PÜİS, TABGİS tarafından destekleniyor. Fuarlar, sektörün önemli oyuncularına yeni ürün ve hizmetleri, benzersiz teknolojileri, yeni iş ve ticaret modellerini sunmaya olanak sağlıyor.