İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’ye (İGDAŞ) Genel Müdür olarak atanan Mithat Bülent Özmen kimdir? İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen kimdir? Mithat Bülent Özmen kariyeri… 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi İGDAŞ’a Genel Müdür olarak Dr. Mithat Bülent Özmen atandı. Peki İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen kimdir? Dr. Mithat Bülent Özmen’in kariyerini sizler için inceledik.

İGDAŞ GENEL MÜDÜRÜ DR. MİTHAT BÜLENT ÖZMEN KİMDİR?

Dr. Özmen, 1988-1992 yılları arasında Mülkiye’de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudu. AB Jean Monnet Bursiyeri olarak özel sektörü temsilen gittiği University of Kent, Brussels School of International Studies’den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi alan Dr. Özmen, doktorasını Okan Üniversitesi’nde bankacılık ve finans üzerine yaptı.

1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda iş hayatına başlayan Dr. Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’na katıldı. Dr. Özmen, müteakip süreçte hem banka ve finans kuruluşlarında hem de reel sektörde CCO, CRO, COO ve CFO olarak çalıştı. En son Türkiye Varlık Fonu’nda CFO ve COO olarak görev aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Okan Üniversitesi MBA ve Yüksek Lisans Programlarında Gayrimenkul Ekonomisi, Gayrimenkul Satış Stratejileri, Bankacılıkta Risk Yönetimi, Finansal Yönetim, Finansal Piyasalar ve Kurumlar dersi veren Dr. Özmen; Bilgi Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans Programı Danışma Kurulu Üyesi olarak iş dünyasını temsil etmektedir.

Türkiye’de dar gelirli hane halklarının konut sorununun çözümüne yönelik yeni bir finansal model öneren kitap çalışması Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlanan Dr. Özmen, aynı zamanda cnnturk.com ve Bloomberg Businessweek köşe yazarıdır.

Özmen, Şubat ayında Akfel Commodities Holding ve grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olmuş, Nisan ayında da Doğal Gaz İthalatçılar Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmişti.