Türkiye IV. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi 18-20 Kasım tarihlerinde düzenlenecek

TMMOB Petrol Mühendisleri Odası’nın düzenlediği Türkiye IV. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi 18-20 Kasım tarihlerinde çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek. 

TMMOB Petrol Mühendisleri Odası tarafından 13-15 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması planlanarak pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen Türkiye IV. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi, 18-20 Kasım tarihlerinde çevrimiçi (online) ortamda gerçekleştirilecek. 

Düzenlenecek kongre ile Türkiye’nin bölgedeki önemli doğal gaz ve ham petrol tüketicisi, son zamanlarda gündemde olan Karadeniz ve Doğu Akdeniz gelişmelerinin aktif oyuncusu olmasının yanında en gelişmiş pazarlar arasında yer alması, enerji piyasasındaki düzenlemeler, Türk Petrol Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile kısıtlı olan yerli arama ve üretim yatırımlarının kara ve deniz alanlarında artırılması amaçlanmaktadır.  

Türkiye IV. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi’nde üniversiteler ve bunların ilgili bölümleri, kamu kurumları, piyasa yönlendiricileri, sektörde hizmet veren servis ve mühendislik firmaları bir araya gelerek, sektördeki son gelişmeler, yeni teknoloji ve yaklaşımlar, bilimsel makaleler ve poster sunumları ile ülkemizdeki ve dünyadaki tüm gelişmelerin tartışılacağı bir ortam sunulacak. 

“SPE ÖĞRENCİ YARIŞMASI” 

Karadeniz ve Doğu Akdeniz Oturumları ile Gaz Hidrat Çalıştayı’nın da yer alacağı Kongre kapsamında, üniversitelerin petrol mühendisliği bölümü öğrencilerinin katılacağı “SPE Öğrenci Yarışması” da düzenlenecektir. 

Kongreyle ilgili detaylı bilgi ve program için http://petrolkongresi.org/ adresinden bilgi alınabilir.