‘Wolftank, yüzde 95 oranında emdiği yakıtı geri verebiliyor’

İnterpet Petrol Kalite SEÇ-G Müdürü Demet Dura yeni ürünleri olan Wolftank’ın döküntü kitini Enerji Petrol Gaz gazetemize anlattı.

İnterpet Petrol Kalite SEÇ-G Müdürü Demet Dura, dökülen yakıtı güvenli bir şekilde temizlemek ve bertaraf etmek için kullanılan Wolftank’ın döküntü kitini gazetemize anlattı. Dura, “Uzaktan çalışma döneminde yeni ürünleri araştırmaya başladık. Wolftank’ın Döküntü Kiti diye geçen, yastık ve sosis diye tabir edilen yakıt emici bezlerinden getirdik ve ekibimiz tarafından test edilmesini sağladık. Wolftank’ın diğer ürünlerden en büyük farkı, bir ürünün 3 kere kullanılabiliyor olması ve yüzde 95 oranında emdiği yakıtı geri verebilmesidir” dedi.

‘WOLFTANK’İN EN BÜYÜK DEĞERİ MUADİLLERİNE KIYASLA SAĞLADIĞI YÜKSEK KATMA DEĞER’

Dura şöyle devam etti: Wolftank’in akaryakıt istasyonlarında, dolum terminallerinde, rafinelerde, endüstriyel tesislerde, marinalarda ve gemicilik endüstrisinde kısaca döküntü olabilecek her sektörde kullanılan farklı tiplerde döküntü kitleri bulunuyor. Polipropilen muadillerine kıyasla “Doğal Mineral Fiber” malzeme kullanan Wolftank birçok avantajları da beraberinde getiriyor. Diğer marka ürünler 1g’ı ile maksimum 14g yakıt emebilirken, Wolftank’in özel formülü 50g emer. Kil bazlı diğer marka ürünler, içerdikleri yüksek toz oranı yüzünden, ancak maske ve fırça kullanılarak uygulanabilirken, özel granül yapısı sayesinde Wolftank’in döküntü kitleri toz içermez, maske ve fırça bile kullanmadan rahatça ve hızla uygulanabilir. Kağıt havlu gibi, özel rulo tipiyle istediğiniz boyutta kesip özellikle dolum terminallerinde ve rafinelerde akıntı yapan her yerin altına serebilir, kova kullanımına son verebilirsiniz. 3 kg’ı ile 30 litre kadar yakıtı emebilirsiniz. Agresif kimyasallar dahil tüm sıvıları emiyor. Boom tipi emicileri ise limanlarda, suya yakıtın karıştığı yerlerde yakıtın yayılmasını durdurur. 

3 kere kullanılabilen ve yakıtın yüzde 95’i kullanıcısına geri kazandırabilen yastık tipi ile büyük bir tasarruf sağlar. Görüldüğü üzere Wolftank dökün kitleri, standart döküntü kitlerine kıyasla önemli bir katma değer sağlıyor”.

‘BİZİ BU ÜRÜNE ÇEKEN ŞEY GERİ DÖNÜŞÜMÜNÜN OLMASI’

İnterpet Petrol Kalite SEÇ-G Müdürü Demet Dura Wolftank ürünü hakkında şu bilgileri paylaştı: “Wolftank’ın diğer ürünlerden en büyük farkı, bir ürünün 3 kere kullanılabiliyor olması ve yüzde 95 oranında emdiği yakıtı geri verebilmesidir. Ürün agresif kimyasalları da çekebiliyor. Kullanım şekline bakarsak, varsayalım akaryakıt istasyonunda çalışıyorsunuz, dalgıç motoru çıkardınız ve bir miktar yakıt döküldü. Bu yakıtı genelde üstübü diye tabir edilen bezlerle siliyorlar. Fakat bizim ürünümüzü yakıtın döküldüğü yere koyduğunuzda dökülen yakıtı emiyor. Toplam 3 kez kullanımı mevcut. Varsayalım çok miktarda döküntü oldu ve özel sıkma aparatı ile ürünü geri alabiliyorsunuz. Yani yakıtı geri alabiliyorsunuz ve ürünün kalitesinde herhangi bir bozulma olmuyor. Şu anda bunları bizim saha ekiplerimiz kullanıyor ve herhangi bir sıkıntımız mevcut değil. Kovanın içindeki ürünümüz de suya dökülen kimyasal yakıtları ayırmaya yarıyor.

Ürün Avusturya menşeili olan Wolftank’ın bir ürünüdür. Aslında piyasada bu ürünün muadilleri çok fazladır. Bizi bu ürüne çeken şeyler emicilikte doğal fiber malzeme sayesinde rakiplerine büyük fark atması, insan ve çevre sağlığına hiçbir zararı bulunmaması, kullanırken toz çıkartmaması, geri dönüşümünün olması ve aynı zamanda da yastık tipi olan tipinin 3 kere kullanabilirken emdiği yakıtı da yüzde 95 oranında geri verebiliyor olmasıdır. Ürün agresif olan tüm kimyasalları da emebiliyor ve onları da bertaraf etmenize yardımcı oluyor. Çevreye ve doğaya zarar verilmesini engellemiş oluyorsunuz. Ürünü ister kit ister müşteri talebine göre paketler halinde satıyoruz, tabi talebe göre kitin içeriği de ayrıca değişebiliyor. Sadece yastık isteyenler olabilir veya sosis tipi isteyenler olabiliyor. Özellikle rafineri tesisleri birçok farklı tipi kullanılıyor ve talep ediliyor.”