Van Büyükşehir Belediyesi Asis Otomasyon Sistemleri ile tasarruf sağlıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ ile kurum içi akaryakıt tasarrufu ve kontrolünü sağlıyor. Van Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kurum içi akaryakıt tasarrufu ve kontrolünü sağlamak için geçtiğimiz yıl ‘Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ kurmuştu.  Kurulan bu sistem ile akaryakıt işlemleri daha sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınmaya başlanılarak,  ilçelerde […]

Van Büyükşehir Belediyesi Asis Otomasyon Sistemleri ile tasarruf sağlıyor
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma11 Haziran 2021 10:40
  • Güncelleme11 Haziran 2021 10:43

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ ile kurum içi akaryakıt tasarrufu ve kontrolünü sağlıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kurum içi akaryakıt tasarrufu ve kontrolünü sağlamak için geçtiğimiz yıl ‘Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ kurmuştu.  Kurulan bu sistem ile akaryakıt işlemleri daha sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınmaya başlanılarak,  ilçelerde bulunan akaryakıt istasyonlarına anlık erişim de sağlandı. Ayrıca belediye hizmetlerinde kullanılan tüm araç ve gereçlerin TAG’ler tanımlanarak tüm sistem üzerinde kontrol sağlandı. Sistem üzerinde sağlanan bu kontrol sayesinde akaryakıtta kayıp-kaçaklar önlenmiş oldu. 

Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi ile birlikte tasarruf sağladıklarını belirten Makine İkmal Dairesi yetkilileri, 2020 yılı içinde faaliyete geçen sistemin 13 ilçede devreye alındığını söylediler. Makine ikmal yerleşkesinde 3 adet olmak toplam 16 noktada sistemlerin hizmet verdiğini belirten yetkililer, “Şantiyelerde bulunan akaryakıt taşıyan transfer araçların üzerinde otomasyon sistemi var. Bu sistem ile birlikte, akaryakıt kontrolü anlık olarak merkeze aktarılmakta. Sistemin tüm hareketlerinin kayıt altına alınması sayesinde geçmişe yönelik verilere kolayca ulaşılmaktadır” dediler.

‘TASARRUF YAPILABİLEN HER SİSTEM TÜM BELEDİYELER İÇİN TERCİH EDİLEBİLİR OLMADIR’

Van Büyükşehir Belediyesiyle yapılan iş ortaklığıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kamu Satışları Proje Yöneticisi Gökhan Aydın, “Mevcut büyükşehir belediyelerinin yarıdan fazlası bizi tercih etti. Büyükşehir belediyeleri konusunda Asis Otomasyon olarak açık ara lideriz. Bu tarz tasarruf sonuçları ise bu sistemlerin kaçınılmaz çıktılarıdır. Yaşadığımız sıkıntılı pandemi sürecinde, tasarruf yapılabilen her sistem tüm belediyeler için tercih edilebilir olmadır” dedi.