UNITI expo yaklaşan etkinlik için hâmisini duyurdu

Almanya Federal Dijital ve Ulaştırma Bakanı Parlamento Devlet Sekteri Daniela Kluckert, bir önceki etkinlikte olduğu gibi UNITI expo 2024 için de hâmi rolünü sürdürecek.

UNITI expo, 14-16 Mayıs 2024 tarihlerinde geri dönüşü için hazırlıklarını sürdürüyor ve Almanya Federal Dijital ve Ulaştırma Bakanı Parlamento Devlet Sekreteri Daniela Kluckert’ın önümüzdeki etkinlik için hâmi rolünü sürdüreceğini duyurdu. UNITI expo 2022’de bu rolü üstlenmiş olan Kluckert, Avrupa’nın önde gelen perakende petrol ve otomatik araba yıkama endüstrileri fuarını bir kez daha desteklemek için pozisyonunu sürdürecek.

“YAKIT İSTASYONLARINI MOBİLİTE MERKEZLERİNE DÖNÜŞTÜRME GİBİ KONULARA ODAKLANMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Fuarın organizatörü olan UNITI-Kraftstoff GmbH’nin Genel Müdürü Elmar Kühn konu ile ilgili olarak; “UNITI expo’nun hâmisi olarak Daniela Kluckert’i bir kez daha görmekten mutluluk duyuyoruz. Devam eden desteği ve uzmanlığıyla, endüstrinin gelecekteki zorluklarıyla başa çıkmaya, alternatif yakıtlara geçiş ve yakıt istasyonlarını mobilite merkezlerine dönüştürme gibi konulara odaklanmaya devam ediyoruz.

Daniela Kluckert, UNITI expo’nun endüstrilerin gelişimine olan etkilerine dikkat çekerken, Alman hükümeti de etkinliği, mobilite evrimi için kilit bir platform olarak görüyor ve bunun küresel önemini desteklemeye ve tanımaya devam ediyor. Future Mobility Lounge, güncel trendlerin takibindeki kararlılığının önemli bir örneği” dedi.

Kühn sözlerini: “Almanya Federal Dijital ve Ulaştırma Bakanlığı Parlamento Devlet Sekreteri’nin yanı sıra, diğer siyasi figürlerin de fuara katılmaya ilgi gösterdiği belirtiliyor. Kamu desteği, dünya çapından gelen ziyaretçi ve katılımcıların UNITI expo 2024’te bir araya gelmesiyle iş ve siyasi alanlar arasında güçlü bağlantıların geliştirilmesinde kritik bir rol oynuyor.

Kluckert’in desteği, bizi heyecanlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda özel ve kamusal sektörlerden profesyonelleri yetiştirme sorumluluğumuzu da vurguluyor” şeklinde sürdürdü.

Etkinlikle ilgili duyurulara, katılımcılar ve ziyaretçiler için sürekli güncellenen bilgilere www.uniti-expo.com adresinden ulaşılabiliyor.