TÜRKONFED 17’nci yılında Ata’nın huzuruna çıktı

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, 17’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Türkiye’nin gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED, 17’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan […]

TÜRKONFED 17’nci yılında Ata’nın huzuruna çıktı
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma24 Aralık 2021 17:01

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, 17’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Türkiye’nin gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED, 17’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Genişletilmiş Yönetim Kurulu ile Anıtkabir’deydi.  Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunan heyet sonrasında İstiklal Marşı’nı okudu. 

“DEMOKRASİ VE CUMHURİYET İLKELERİNİN NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK HİSSEDİYORUM”

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, TÜRKONFED’in 17’inci yılında Ata’nın huzurunda olmaktan çok gururlu olduğunu belirtti. Çifçi ayrıca, “Çok zor şartlar altında kurulan ve kısa bir süre içinde 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizin yetiştirdiği bir iş insanı olarak demokrasi ve Cumhuriyet ilkelerinin ne kadar değerli olduğunu her geçen gün daha çok hissediyorum” dedi. 

Ziyaret sırasında heyet ayrıca TÜRKONFED’in Yeni Dönem, Yeni Ufuklar vizyon belgesinde yer alan ‘Hayalimizdeki Türkiye’ başlıklı on maddeye de yer verildi. 

Ayrıca, “Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün açtığı yolda; – Demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletini güçlendirmiş, – Güçler ayrılığını, denge ve denetleme mekanizmalarını yerli yerine oturtmuş, – Yargının tam bağımsızlığını ve hukukun üstünlüğünü tesis etmiş, – Ortak yaşama iradesini ve toplumsal esenlik ile güçlü bir toplumsal dönüşümü başarmış, – Toplumsal ve siyasal uzlaşmalar ile yeni dönemin yeni ve sivil anayasasını yapmış, – Avrupa Birliği’ne tam üye olmuş, – Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı politikalar geliştirmiş, – Toplumun refah ve huzuru ile onurlu yaşam hakkını güvence altına almış; – Adaletsizlik ve yoksullukla mücadelede başarılı olmuş, bir Türkiye hayali ile çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam ediyoruz” görüşü paylaşıldı.