Türkiye Petrolleri’nde dönüşüm zamanı

Türkiye Petrolleri, istasyonlarında kurumsal kimlik ve güvenlik konusunda yeni bir dönüşüm projesi başlattı. Bu dönüşümle Türkiye Petrolleri istasyonları uluslararası standartların üzerine çıkmayı hedefliyor. Türkiye Petrolleri, kurumsal kimlik üzerinde yapılan, müşteri deneyimine ve enerji tasarrufuna dayalı revizyonlar sayesinde müşteri ve bayi memnuniyeti hedeflediği yeni bir dönüşüm projesi başlattı. Projenin güvenlik çalışmalarıyla ise Türkiye Petrolleri istasyonlarının uluslararası […]

Türkiye Petrolleri’nde dönüşüm zamanı
Servet Uzun
  • Yayınlanma15 Şubat 2019 13:14

Türkiye Petrolleri, istasyonlarında kurumsal kimlik ve güvenlik konusunda yeni bir dönüşüm projesi başlattı. Bu dönüşümle Türkiye Petrolleri istasyonları uluslararası standartların üzerine çıkmayı hedefliyor.

Türkiye Petrolleri, kurumsal kimlik üzerinde yapılan, müşteri deneyimine ve enerji tasarrufuna dayalı revizyonlar sayesinde müşteri ve bayi memnuniyeti hedeflediği yeni bir dönüşüm projesi başlattı. Projenin güvenlik çalışmalarıyla ise Türkiye Petrolleri istasyonlarının uluslararası standartların üzerine çıkarılması hedefleniyor.

Proje kapsamında istasyonlar, müşteri deneyimi ve enerji tasarrufu konuları üzerine yoğunlaşılarak revize edildi. İlk olarak, hem müşteriler tarafından daha kolay fark edilmesi, hem de görünüm açısından daha estetik görünmesi nedeniyle istasyon dahilindeki tüm yazılı alanlar, özel efekt kullanılarak kabartmalı hale getirildi.

İstasyonlar, müşterilerden alınan geri bildirimler doğrultusunda yenilendi

Müşterilerden alınan geri bildirimler doğrultusunda, kurumsal kimlik revizyonu kapsamında fiyat panosu da aslına bağlı kalınarak yeniden dizayn edildi ve bu alandaki led göstergeler de Türkiye Petrolleri müşterileri için daha okunaklı hale getirildi. Ayrıca istasyonlardaki ürün duyurucu panellerin de folyo dizaynı daha net ve kolay bir görünüm için iyileştirildi.

Yenileme çalışmaları esnasında enerji tasarrufuna da dikkat eden Türkiye Petrolleri, istasyonlarındaki tüm aydınlatma sistemlerini led sisteme dönüştürerek, bayilerinin elektrik tüketimini önemli ölçüde azalttı. Aynı amaçla, istasyon giriş çıkışlarındaki uyarı ve yönlendirme levhalarında ışıksız reflekte kesim folyolar kullanıldı.

Güvenlik ön planda

Türkiye Petrolleri, tüm bu yeniliklerle beraber, istasyonlarında uluslararası standartların üzerinde bir güvenlik sağlamak için de kolları sıvadı. Bunun için ilk olarak yabancı bir şirketle anlaşan marka, firmanın düzenli olarak yaptığı denetlemeler sonrası çıkan eksiklikleri belirleyip anında önlemler alıyor. Bu kapsamda ilk olarak pompa adalarının üzerindeki aydınlatma sistemlerinde koptu tipi, ışıksız pompa görsellerine geçiş yapılarak, istasyonlarda ‘zone 0’ bölgesi olarak adlandırılan bölge daha güvenli hale getirildi. LPG tank sahası etrafındaki bariyerlerin, önceden kırmızı olan renkleri ise sarı ve siyaha dönüştürülerek, bu alanların istasyon ziyaretçileri tarafından daha net görülmesi sağlandı.

‘2019 yılını yatırım yılı ilan ettik’

İstasyonlarda dönüşümün özellikle güvenlik ayağına değinen ve istasyonlarında her gün güvenliğe dair yeni bir uygulamanın hayata geçtiğini belirten Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ şunları söyledi; “İstasyonlar ve tedarik zincirinde güvenlik konusu bizim için çok önemli. Türkiye çevresinde bulunan tüm tesislerimizde başlatılan bu güvenlik ve yenileme projesi ile 2019 yılı ilk yarısı sonunda, istasyonlarımızı ve tesislerimizi güvenlik konusunda uluslararası standartların  üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu nedenle şu anda tüm istasyonlarımız yabancı bir şirket tarafından denetleniyor. Burada tespit edilen eksiklerle ilgili anında önlemler alınıyor. Bir yandan mevcut istasyonlarımızda yenileme ve güvenlik projelerimiz devam ederken, bir yandan da yeni yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2019 yılını, bu anlamda yatırım yılı ilan ettik. Türkiye’nin her noktasına yatırım yapacağız. Organik olarak büyümemiz sürecek. Türkiye’nin Dev Milli Akaryakıt şirketi ülküsüyle çıktığımız bu yolda emin ve sağlam adımlarla ilerliyoruz.”

Türkiye Petrolleri’nde online satış dönemi başladı