Türkiye Petrolleri ile Turkuaz Petrol birleşmesi tamamlandı

Turkuaz Petrol ile birleşmesini 19 Şubat 2019 tarihinde tamamlayan Türkiye Petrolleri, artık akaryakıt sektöründe tek bir çatı altında Türkiye Petrolleri markasıyla faaliyet gösterecek. 2016 yılında, akaryakıt sektöründe Turkuaz markası ile faaliyet gösteren Zülfikarlar Holding, 400’ü aşkın akaryakıt istasyonu, 7 akaryakıt depolama tesisi, 333 bin metreküp akaryakıt depolama kapasitesi ve 2 LPG dolum tesisi ile Türkiye […]

Türkiye Petrolleri ile Turkuaz Petrol birleşmesi tamamlandı
Servet Uzun
  • Yayınlanma21 Şubat 2019 10:40

Turkuaz Petrol ile birleşmesini 19 Şubat 2019 tarihinde tamamlayan Türkiye Petrolleri, artık akaryakıt sektöründe tek bir çatı altında Türkiye Petrolleri markasıyla faaliyet gösterecek.

2016 yılında, akaryakıt sektöründe Turkuaz markası ile faaliyet gösteren Zülfikarlar Holding, 400’ü aşkın akaryakıt istasyonu, 7 akaryakıt depolama tesisi, 333 bin metreküp akaryakıt depolama kapasitesi ve 2 LPG dolum tesisi ile Türkiye Petrolleri’ni satın almıştı.

Bu satın almadan sonra, Türkiye Petrolleri, grubun amiral gemisi olarak, yapılanmasını tamamladı ve 700 istasyon sayısı ve yüzde 5,2’ye ulaşan pazar payı ile sektörde yerini aldı.

2 yılı aşkın süredir iki şirketin birleşmesine yoğunlaştıklarını ve 19 Şubat 2019 tarihi itibariyle bu büyük birleşmeyi tamamladıklarını belirten Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, yola Türkiye Petrolleri markası ile devam edecek olmalarına dair şunları söyledi: “İki şirketin birleşmesi nihayet tamamlandı. Bundan böyle tek başına bir dev olan Türkiye Petrolleri markası ile sektördeki faaliyetlerimizi sürdürecek, 700 istasyonumuzla ülkemizin dört bir yanında tüketicilerimizi kaliteli hizmet anlayışımızla buluşturacağız. Hep söylediğimiz gibi; bizim adımızda ülkemiz var. Bu nedenle, bu birleşmenin ardından Türkiye Petrolleri markası ile ülkemiz için daha fazla değer yaratmak için çalışacak; pek çok başarıya imza atacağız.”

Türkiye Petrolleri’nde dönüşüm zamanı