Türkiye Enerji Zirvesi için üst düzey hijyen ve sağlık tedbirleri alındı

23-24 Kasım’da 11.’si gerçekleştirilecek Türkiye Enerji Zirvesi öncesinde Covid-19 pandemisine karşı gerekli tüm önlemler en üst seviyede alındı. Enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin 11.’si ve bu yıl Zirve ile birleştirilen ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nin 5.’si İstanbul’da yapılacak. “Enerjinin Kalbi İstanbul’da Atıyor” temasıyla düzenlenecek Zirve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı […]

Türkiye Enerji Zirvesi için üst düzey hijyen ve sağlık tedbirleri alındı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma5 Kasım 2020 17:41
  • Güncelleme5 Kasım 2020 17:45

23-24 Kasım’da 11.’si gerçekleştirilecek Türkiye Enerji Zirvesi öncesinde Covid-19 pandemisine karşı gerekli tüm önlemler en üst seviyede alındı.

Enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin 11.’si ve bu yıl Zirve ile birleştirilen ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nin 5.’si İstanbul’da yapılacak. “Enerjinin Kalbi İstanbul’da Atıyor” temasıyla düzenlenecek Zirve, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde ve EPDK destekleriyle 23-24 Kasım tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleştirilecek. Zirve öncesi koronavirüs salgınına karşı da tüm önlemler alındı.

Enerji Fuarcılık tarafından düzenlenen ve her yıl sektör temsilcilerini tek çatı altında buluşturan Türkiye Enerji Zirvesi öncesi alınan alınan üst düzey hijyen ve sağlık tedbirleri şu şekilde sıralandı:

Türkiye Enerji Zirvesi için ayrılan tüm salonlar ve ortak alanlar etkinlik öncesinde, oturum aralarında ve sonrasında dezenfekte edilecek.

Zirve açılışının ve oturumlarının yapılacağı salonlarda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturma düzeni oluşturulacak.

Alanda görevli olan tüm personel ve Hilton İstanbul Bomonti Hotel personelinin PCR testleri, etkinlikten 2 gün önce yapılacak.

Alana girişte termal kamera kullanılacak. Vücut ısısı 38 derece üstü çıkan, hastalık belirtisi gösteren kişiler en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

Alana giriş önceden kayıt işlemleri gerçekleştirilmeden yapılamayacak.

Kayıt alanında HES kodu bildirmek zorunlu olacak. HES kodu bildirmeyenler alana alınmayacak.

Tüm kahve arası ikramları paketli olarak yapılacak.

Maskesiz girişe izin verilmeyecek.

Alanda hijyen kiti ve maske dağıtımı yapılacak.

Her türlü acil durum için alanda ambulans hazır bulundurulacak.