Tüpraş 13. Briç Festivali yapıldı

Tüpraş Briç Festivali’nin 13’üncüsü Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü ve Tüpraş Sosyal Etkinlik Kulüpleri- İzmit Oyun Kulübü iş birliği ile gerçekleştirildi.

Türkiye ve uluslararası briç camiasında nitelikli etkinlikler arasına girerek, heyecanlı karşılaşmalara sahne olan Tüpraş Briç Festivali’nin 13’üncüsü Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü ve Tüpraş Sosyal Etkinlik Kulüpleri- İzmit Oyun Kulübü iş birliği ile düzenlendi.
31 Mart 2017 Cuma akşamı, 42 takım 168 oyuncu katılımlı Board-A-Match ile başlayan Tüpraş 13. Briç Festivali, cumartesi ve pazar Günleri 109 masa ve 217 çift ile devam etti. 2 Nisan pazar günü düzenlenen seremoni ile son bulan festivale 20 kentten 434 sporcu katıldı. Festivale Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda milli sporcu da katılarak yarışırken, 11 yaşındaki Ezgi Çetinkaya ilgi odağı oldu. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen 44 üniversite öğrencisi de yardımcı hakem ve yarışmacı olarak festivalde yer aldı.

“BRİÇ ÇİN EĞİTİM MÜFREDATINDA BULUNAN BİR AKIL SPORU”

Bu yılki turnuvada Onur Ödülü alan Sevinç Atay konuk ve sporculara hitaben yaptığı konuşmasında, Koç Topluluğu ve Türkiye’nin en büyük şirketi Tüpraş’ın çalışanlarına yönelik gelişimini desteklediği akıl sporu briçin, neredeyse rafinericiliğin kuruluşundan beri yönetim stratejisi ve çalışan bağlılığı için önemli bir araç olarak kullanılmasının önemini vurguladı. Atay, Çin’de eğitim müfredatında bulunan bu sporun aslında şirketlerin takım anlayışı, ortaklık, paylaşım, nitelikli iletişim, bireysel olarak muhakeme, hafıza, sezgi ve psikolojik dayanıklılık için bulunmaz bir araç olduğunu ifade ederek, ödülün kendisini gururlandırdığını ifade etti.
Turnuvanın teknik sorumluluğunu geçen yıllarda olduğu gibi Baş Direktör Rahmi İyilikçi üstlenirken, skorizasyon Güray Sevim, Özkan Yurtsever ve Ünsel Alp Ünlüoğlu tarafından yürütüldü.

TÜPRAŞ 13. BRİÇ FESTİVALİ KAZANANLARI

Tüpraş 13. Briç Festivali Final A birinciliğini Faruk Garipağaoğlu, Haluk Garipağaoğlu; Final A ikinciliğini Zafer Bilgin, Ahmet Can Özer; Final A üçüncülüğünü Mustafa Lütfi Kaynakçı, Ümit Kutluk; Final A dördüncülüğünü Ahmet Yılmaz, Nafiz Zorlu; Final A beşinciliğini Şahmettin Kına, Mustafa Arslan; Final B birinciliğini Eren İmdat, Mehmet Emin İmdat; Final B ikinciliğini Mehmet Ali Akyol, Ahmet Kahraman; Final B üçüncülüğünü Recep Köken, Olcay Tengiz kazandı.
Gençler birinciliğini Arda Kabaca, Ilgaz Çiftçi; Kadınlar birinciliğini Nilgün Kotan, Ferda Zorlu; Senyör birinciliğini Rauf Temizel, Bedii Melih Kotan; Karışık birinciliğini Ferda Çakıcı, Erdem Öztürk; Tüpraş birinciliğini Nami Yılmaz, Yaşar Şahin aldı.
Board A Match birinciliğini Sadık Akay, Oktay Geçit, Tutku Kahraman Maraşlı, Azem Gürbüz, Board A Match ikinciliğini Süleyman Kolata, İsmail Kandemir, Serkan Ünal, Levent İmamaoğlu, Board A Match üçüncülüğünü ise Ali Gül, Ünsal İlkay, Muhammed Elbeyati, Tamer Birol Dalak aldılar.

TÜPRAŞ BRİÇ ONUR ÖDÜLÜ SEVİNÇ ATAY’IN OLDU

 

Tüpraş Briç Onur Ödülü bu yıl Türkiye’de briç sporunun gelişimi ve uluslararası platformlarda temsilini başarıyla gerçekleştiren, festival etkinliklerinde Tüpraş’a destek veren Sevinç Atay’a, Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu tarafından takdim edildi. 1978 yılında briç dersleri ile briç sporculuğuna adım atan Atay, 11 yıl gelişiminin ardından 1989 yılında yarışma briçine başladı. Sevinç Atay, 2010 yılından beri Dünya Briç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Dünya ve Avrupa Briç Federasyonu 16 Yaş Altı Komite Başkanı, Avrupa Briç Federasyonu Kadın Komitesi Başkanı, Avrupa Briç Federasyonu Protokol Komitesi Başkanı, Avrupa Briç Federasyonu (EBL) Dünya Briç Federasyonu WBF Gençler ve Marketing Komisyonu üyesi.