OPET’e 6 ödül birden

 OPET, akaryakıt sektöründe sunduğu hizmetler ve hayata geçirdiği projelerle ödül almaya devam ediyor. Bu kapsamda OPET 6 yeni ödül daha kazandı.

 

OPET, Capital dergisi tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda ‘akaryakıt sektörünün en beğenilen şirketi’ ve ‘Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nda, bir kez daha sektöründe “Türkiye’nin En İtibarlı Markası’ seçildi. Ayrıca OPET Akıllı Dolum Sistemi ile IDC CIO Summit 2017’de, Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi kategorisi ‘Dijital Müşteri Sistemleri’ alanında 3’üncülük Ödülü’ne layık bulunurken, ‘4’üncü Sürdürülebilirlik Raporu’ ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği’nden 2 ödül birden kazandı. OPET, aynı zamanda Mixx Awards Türkiye Ödülleri’nde ‘Araç Kullanırken Gözünüz Yolda Olsun’ mobil banner çalışmasıyla ‘Altın Mixx’ kazandı.

 

‘KUSURSUZA YOLCULUĞUMUZU HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ’

OPET, Capital Dergisi tarafından düzenlenen ve iş dünyası tarafından önemli bir referans kabul edilen ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında bir kez daha ‘akaryakıt sektörünün en beğenilen şirketi’ seçildi.
Bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında 3’üncü kez üstüste “Akaryakıt Sektörünün En Beğenilen Şirketi” seçilen OPET’in ödülünü, Genel Müdür Cüneyt Ağca, İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen törende aldı. Ağca, “Bu ödülü almamızda önemli bir rol üstlenen ve Türkiye’nin dört bir yanında özveriyle hizmet veren 1500’ün üzerindeki bayimize ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU ÖDÜL BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI”

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, farklı sektörlerde çalışan katılımcılar tarafından değerlendirilmekten ve en beğenilen şirket seçilmekten gurur duyduklarını belirterek, şöyle devam etti: “Her ne kadar sektörlerimiz farklı da olsa, katılımcıların büyük bölümü kaçınılmaz olarak akaryakıt sektörünün müşterisidir. Dolayısıyla, bu sonuca deneyimleyerek varmış olmaları bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Bizi bu noktaya kaliteli hizmet ve ürünlerimizin yanı sıra, toplumsal sorunların çözümüne yönelik kurum kültürümüz ve özverili çalışanlarımız taşıdı. Kusursuza Yolculuğumuzu hız kesmeden sürdürüyoruz.”

19 KRİTER ÖLÇÜLDÜ

OPET, ‘Müşteri Memnuniyeti’ ve ‘Toplumsal Sorumluluk’ kriterlerinde gösterdiği başarıyla, 38 sektörde faaliyet gösteren 500’ün üzerinde şirketin, 1.584 orta ve üst düzey yöneticisinin oylarıyla sektörünün lideri oldu. Araştırmada, katılımcıların beğenisini etkileyen 19 kriter ölçüldü. Ağustos-Ekim 2016 tarihleri arasını kapsayan 3 aylık saha çalışması sırasında görüşmeler, CAWI (bilgisayar destekli web görüşmesi) tekniğiyle yapıldı.

 

OPET’İN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU’NA AMERİKA’DAN ‘ALTIN ÖDÜL’

 

OPET, 2014-2015 yılı operasyonlarını içeren “4’üncü Sürdürülebilirlik Raporu” ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği’nden (LACP) 2 ödül birden kazandı. OPET; Spotlight Awards – Küresel İletişim Yarışması’nda rapor kategorisinde ‘En İyi Raporlar’ arasına girerek Altın Ödül ile ödüllendirilirken, tüm kategorilerdeki en iyi kurumsal iletişim çalışmalarının sıralandığı “İlk 25” listesine girdi. Bir Türk şirketi olarak akaryakıt dağıtım sektöründe GRI onaylı rapor yayınlayan ilk kuruluş olan OPET; ilk intiba, genel anlatım, görsel tasarım, yaratıcılık, mesaj netliği ve algılanan uygunluk kriterlerinde toplamda 100 üzerinden 98 puan alarak ödüle hak kazandı.
OPET’in “Geleceğe Koşuyoruz” başlığıyla hazırladığı ödüllü rapor; şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda, OPET’in sürdürülebilirlik performansını; Yönetişim, Sürdürülebilir Değer Zinciri, Çevre Yönetimi, Kariyer ve Toplumsal Kalkınma başlıkları altında paydaşların görüşüne sunuyor. Bu yıl Küresel Raporlama Girişimi (GRI) G4 standartlarına göre hazırlanan rapor, OPET ve paydaşları için öncelik arz eden sürdürülebilirlik konularına ve ilgili göstergelere odaklanarak daha kısa ve öz bir uygulamayı hayata geçiriyor. OPET’in bağlı bulunduğu Koç Holding’in imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin İlerleme Raporu ilkeleri de raporun bir diğer referans noktasını oluşturuyor.

OPET’IN 4 LACP ÖDÜLÜ DAHA VAR

OPET bir önceki yıl, 3’üncü Sürdürülebilirlik Raporu’yla Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği (LACP) tarafından 3 ödüle birden layık bulunmuştu. 2010 yılında yayınladığı ilk Sürdürülebilirlik Raporu ile de yine “Altın Ödül” kazanmıştı. OPET’in bugüne kadar yayınladığı tüm sürdürülebilirlik raporlarına
‘www.opet.com.tr’den ulaşılabiliyor.

 

AKILLI DOLUM SİSTEMİ OPET’E IDC CIO SUMMİT’TEN ÖDÜL GETİRDİ

,
OPET’in Aralık 2016’da tüketicinin kullanıma sunduğu “Akıllı Dolum Sistemi”nin kullanıcı sayısı 3 ayda 130 bin kişiye ulaştı. OPET bu başarısı nedeniyle, Antalya’da düzenlenen IDC CIO Summit 2017’de, Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi kategorisi “Dijital Müşteri Sistemleri” alanında 3’üncülük Ödülü’ne layık bulundu.
2010’dan bu yana düzenlenen IDC CIO Summit 2017’de bu yıl 65 kurumdan 88 proje, 6 kategoride değerlendirmeye alındı. OPET, dijital sistemlerinin yarattığı müşteri memnuniyeti sayesinde IDC CIO Summit 2017’de ödüle layık bulundu. Araçlara yanlış yakıt dolumu ve sonrasında yaşanan ekonomik kaybı önleyen Akıllı Dolum Sistemi’nin yanısıra, Mobil App uygulamasını 2 ayda 44 bin OPET müşterisinin kullanmaya başlaması ve fiziksel kart taşıma zorluğunu ortadan kaldıran dijital çalışmaları ile 38 bin yeni üye kazanması; OPET’e ödül getiren hizmetler arasında yer aldı.

OPET ‘AKILLI DOLUM’LA ARACIN YAKITINI PLAKADAN TANIYOR

Müşterisini ve aracını elektronik ortamda pompa sistemine kaydederek tüm Türkiye’deki istasyonlarından doğru yakıt alınmasını garanti altına alan OPET’in Akıllı Dolum uygulaması, mobil üzerinden de kullanılabiliyor. OPET ‘Akıllı Dolum Sistemi’ ile pompa üzerinde araç plakası – ürün tipi eşleşmesi sağlayarak hatalı ürün alımının önüne geçiyor. Dolum sırasında sisteme kayıtlı olan dışında yakıt cinsi talep edilirse, sistem uyarı vererek aracın hasar görmesini önlüyor. “Akıllı Dolum” uygulamasını kullanmak isteyenlerin “Yakıt” yazıp aralarında boşluk bırakarak plaka numarası ve yakıt tipini (dizel ya da benzin) ekleyerek 6738’e SMS atması yeterli oluyor.

‘EN GÜÇLÜ 50 CFO’ YA ÖDÜL

Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğinde yürütülen ‘Türkiye’nin En Etkin Finans Liderleri I En Güçlü 50 CFO araştırması‘ kapsamında belirlenen 50 Finans Yöneticisi’ne ödülleri, 11 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen CFO Summit 2017’de takdim edildi. OPET Genel Müdür Yardımcısı Didem Kaman, törende ödülünü Fortune Türkiye Dergisi Yayın Direktörü Cüneyt Toros’tan aldı. Son 3 yılın Fortune 500, İSO 500 listeleri baz alınan araştırmada ciro, karlılık, aktifler toplamı, çalışan sayısı, ciro/karlılık büyümesi ve nakit yaratma kapasitesi gibi kriterlerle en başarılı finansal performans gösteren 250 şirket belirlendi. Sonrasında 250 şirketin en üst seviye finans/mali işler yöneticisi (CFO) konumundaki adaylar tespit edildi. Adaylardan toplanan bilgi formları ve araştırma sonuçları, danışma kurulu tarafından incelenerek ‘Türkiye’nin En Güçlü 50 CFO’su belirlendi.

MIXX AWARDS’TAN ‘ALTIN MIXX’

Dünyada 45 ülkede dijital reklamcılığın gelişimi için faaliyetler yürüten Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye temsilcisi IAB Türkiye tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen MIXX Awards Türkiye Ödülleri 13 Nisan tarihinde düzenlenen törenle sahipleri ile buluştu. OPET, “Araç Kullanırken Gözünüz Yolda Olsun” mobil banner kampanyasıyla Mixx Awards’ta “Mobil Rich Media Display Reklamları” kategorisinde “Altın Mixx” kazandı.

OPET TÜRKİYE’NİN EN İTİBARLI AKARYAKIT MARKASI SEÇİLDİ

 

OPET, Türkiye İtibar Akademisi (TİE) tarafından bu yıl 6’ncısı yapılan “Türkiye İtibar Endeksi Araştırması”nda, bir kez daha sektöründe “Türkiye’nin En İtibarlı Markası” seçildi.
20 farklı sektörün incelendiği araştırma, 11 Ocak 2017- 02 Mart 2017 tarihleri arasında bilgisayar destekli telefonla görüşme yöntemi ile 3 bin 808 kişi ile gerçekleşti. Araştırma anketine katılanların yüzde 36,7’si ‘Akaryakıt sektörünün en itibarlı şirketi hangisidir?’ sorusuna OPET yanıtını verdi ve akaryakıt sektöründe en itibarlı markası OPET seçildi.

AKADEMİK DENETİM YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İSTATİSTİK BÖLÜMÜ’NCE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Araştırma kapsamında akaryakıt sektöründe 12 firmanın itibar skoru ölçümlendi. OPET’in en yakın rakibi, yüzde 23.7 seviyesinde kalırken araştırmaya katılanlar OPET’i ‘yeniliklere, teknolojiye ve tasarıma önem veren, köklü kurum, Türkiye ekonomisine katkıda bulunan, sektöründe öncü ve lider konumda, üstün hizmet ve ürün kalitesi sunan marka’ olarak tanımladı. Araştırma kapsamında katılımcılar OPET’i ‘spor, sanat ve kültürle ilgili faaliyetlere destek vermesi, çevre, eğitim, sağlık gibi konularda sorumluluklarını yerine getirmesi, toplumun gelişmesi için çalışması ve çalışan hakları, işçi sağlığı-güvenliğine önem veren bir kurum olması’ nedeniyle tercih ettiklerini belirttiler. Markaların algılanan değerlerinin yanı sıra gelecek vizyonlarını gerçekleştirirken gereksinim duyacakları bir navigasyon aracı niteliği taşıyan raporun akademik denetimi Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nce gerçekleştirildi.