Türkiye Enerji Zirvesi

TOBB ve MYK iş birliği yaptı

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Mesleki Yeterlik Kurumu (MYK) arasında Ulusal Yeterlilik Hazırlama İş birliği Protokolü imzalandı.

 

TOBB ve MYK ulusal yeterlilik hazırlamak için iş birliği yaptı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk ve MYK Başkanı Adem Ceylan’ın katıldığı 17 Mayıs Çarşamba günü TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen törende imzalar atıldı.

 

“AMAÇ DAHA KALİFİYE İNSAN YETİŞTİRMEK”

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, “Meslek edindirme kursunun amacı daha kalifiye insan yetiştirmektir. İklimlendirme sektörü önemli sektörlerimizden bir tanesi. Bu konuda TOBB ile kaliteli iş gücü yetiştirme konusunda iş birliği yaptık. TOBB bizim her zaman en büyük paydaşlarımızdan biri olmuştur. Bunun hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

“İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ BİR ADIM”

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk ise şunları kaydetti: “Sektördeki ulusal yeterlilik konusunda TOBB olarak kaliteli iş gücü yetiştirmeye talip olduk. Bu protokolle beraber iklimlendirme sektöründe önemli bir adım atılmış olacaktır. Bu protokoller AB müktesebatı ile başlamış bir yolculuk olsa da aslında bu hep yapmayı istediğimiz, konuştuğumuz bir konuydu ve bizi tetikleyecek bir şeye ihtiyacımız vardır.