TABGİS Yönetim Kurulu Token Finansal Teknolojiler’in düzenlediği etkinliğe katıldı

TABGİS Yönetim Kurulu, Arçelik Pazarlama Genel Müdürü Can Dinçer, Token Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal’ın daveti ve ev sahipliğinde Rahmi M. Koç Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya katıldılar. “TABGİS İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK AYRICALIK” Token Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal yaptığı açılış konuşmasında beş senedir üzerinde çalıştıkları yeni nesil yazarkasaların son halini almasında, […]

TABGİS Yönetim Kurulu Token Finansal Teknolojiler’in düzenlediği etkinliğe katıldı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma5 Aralık 2023 09:20
  • Güncelleme6 Aralık 2023 09:50

TABGİS Yönetim Kurulu, Arçelik Pazarlama Genel Müdürü Can Dinçer, Token Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal’ın daveti ve ev sahipliğinde Rahmi M. Koç Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya katıldılar.

“TABGİS İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK AYRICALIK”

Token Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal yaptığı açılış konuşmasında beş senedir üzerinde çalıştıkları yeni nesil yazarkasaların son halini almasında, TABGİS’in önemli katkılarının olduğunu, kurulumların ilk TABGİS üyelerinin istasyonlarına yapıldığı söyledi.

Cumhuriyetin 100. Yılının TABGİS’in 60. Yılına denk gelmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini söyleyen Duysal, sektörün en eski sivil toplum kuruluşu ile işbirliği yapmanın ayrıcalık olduğunu sözlerine ekledi. Duysal, akaryakıt sektörü için çalışmalarını sürdürdükleri yeni uygulamalardan da bahsetti. 

“YENİ ÜRÜNLER HAZIRLARKEN SİZDEN ALDIĞIMIZ GERİ BİLDİRİMLER ÇOK ÖNEMLİ”

Arçelik Pazarlama Genel Müdürü Can Dinçer konuşmasında, akaryakıt sektörü için yeni ürünler tasarladıklarını belirterek, bayilerden aldıkları geri bildirimin çok önemli olduğunu kaydetti. 

“Bayilerin içinde bulunduğu ekonomik durum itibariyle ilerleyen süreçte TABGİS Üyelerine çok daha cazip koşullar sağlanmasını bekliyoruz”

TABGİS Başkanı Murat Bilgin, Arçelik ve Token Finansal Teknolojiler firmalarına yeni nesil yazarkasalara geçiş sürecinde TABGİS üyelerine yönelik düzenledikleri kampanyalar için teşekkür etti.  Bilgin, bayilerin içinde bulunduğu ekonomik durum itibariyle ilerleyen süreçte Token Finansal Teknolojiler’den TABGİS üyelerine çok daha cazip koşullar sağlamalarının beklentisi içinde olduklarını kaydetti.

“DENETİMİN ARTIRILMASI VE TEKNOLOJİK DONANIMLARIN DESTEĞİYLE KAÇAKÇILIK BÜYÜK ÖLÇÜDE KONTROL ALTINA ALINDI”

Bilgin, akaryakıt sektörünün hem fiili hem de vergi kaçakçılığı sorunuyla uzun yıllar mücadele ettiğini, denetim alanındaki etkinliğin artırılması ve yazar kasa, otomasyon sistemi gibi teknolojik donanımların desteğiyle büyük ölçüde kontrol altına alındığını ifade etti.

“SAHTE FİŞ ÜRETİLMESİ AKARYAKIT BAYİLERİNİN EN MAĞDUR OLDUĞU KONULARDAN”

TABGİS Başkanı Murat Bilgin, yeni nesil yazarkasa uygulamasının sektördeki sahte veya yanıltıcı belge düzenleme ve kullanma eylemlerini ciddi ölçüde engelleyeceğini ancak bunun bir de talep tarafı olduğunu hatırlattı.

Bilgin, “Maalesef akaryakıt bayilerinin en mağdur olduğu konulardan biri istasyon adına sahte fiş üretilmesi ve bu sahte fişlerin gider olarak kullanılmasıdır. Bu sebeple  TABGİS olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na bayilerin incelendiği gibi eş zamanlı olarak sahteciliği yapan ve bunları kullananların da incelenmesi yönündeki taleplerimizi sıklıkla dile getiriyoruz” dedi.

“ZORUNLU UYGULAMALAR İÇİN KAMUDAN TEŞVİK BEKLİYORUZ”

Bilgin, kamudan kaçakçılığın engellenmesi için zorunlu olarak yürürlüğe giren yeni nesil yazarkasa gibi uygulamalar için bayilere teşvik verilmesini talep ettiklerini söyledi.