TABGİS: Çiftçiye verilen “mazot yardımını” destekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Beştepe’de “Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor” programında yaptığı konuşmasında,  23 Şubat 2018’den itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısının ödenmeye başlanacağına ilişkin yaptığı açıklamasına TABGİS Genel Başkan’ından destek geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar “Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi güçlü Türkiye’nin yolunun güçlü tarımdan geçtiğini unutmamalıyız. Biz de TABGİS olarak bu […]

TABGİS: Çiftçiye verilen “mazot yardımını” destekliyoruz
Servet Uzun
  • Yayınlanma23 Şubat 2018 13:00
  • Güncelleme23 Şubat 2018 14:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Beştepe’de “Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluşuyor” programında yaptığı konuşmasında,  23 Şubat 2018’den itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısının ödenmeye başlanacağına ilişkin yaptığı açıklamasına TABGİS Genel Başkan’ından destek geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar “Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi güçlü Türkiye’nin yolunun güçlü tarımdan geçtiğini unutmamalıyız. Biz de TABGİS olarak bu anlamda çiftçiye verilecek mazot yardımını canı gönülden destekliyoruz. Çiftçinin mazotunun akaryakıt bayilerinden alınması ise özellikle tarımsal alanda faaliyet gösteren bayilerin de son derece düşük olan satışlarının artmasına ve dolayısıyla bizim sektörümüze de bir canlılık getirmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ancak, yapılan düzenlemelerde yardımların dolaylı olarak suiistimal edilmesini önleyecek tedbirlerin alınmasını da çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.