Türkiye Enerji Zirvesi

‘Shell 100’üncü yılında yeni başarılar ve ödüllerle yolculuğuna devam ediyor’

‘Shell 100’üncü yılında yeni başarılar ve ödüllerle yolculuğuna devam ediyor’

1923 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Shell’in, sektörün gelişiminden ihracata, müşteri memnuniyetinden çalışan bağlılığına her alanda ‘Hep İleride’ olma misyonuyla devam ettiği belirtildi. Şirketin, yılın ilk yarısında elde ettiği başarılarla pek çok prestijli ödüle layık görülerek bir kez daha sektörel liderliğini kanıtladığı ifade edildi.

Shell, Türkiye’deki yüzyıllık yolculuğunu misafirleri, çalışanları ve iş ortakları başta olmak üzere tüm paydaşlarının güveni ve takdiri ile sürdürdüğünü açıkladı. Bu kapsamda bağımsız kurumlar tarafından ödüllere layık görülen Shell, 2023 yılının ilk yarısında da Türkiye İtibar Endeksi, İş Dünyasının Beğenilen Şirketleri Araştırması, İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri ve Great Place to Work® En İyi İşverenler 2023 kapsamında önemli ödüllerin sahibi oldu.

YÜZYILLIK YOLCULUĞA DEĞER KATAN ÖDÜLLER

Shell, bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi araştırmasında “Akaryakıt Sektöründe En İtibarlı Marka” seçildi. Bu araştırma Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in Türkiye örneklemi kabul ettiği 72 ilde yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu kapsayıcı araştırmada, değerlendirme için ürün ve hizmet performansı, müşteri memnuniyeti ve sosyal fayda gibi çeşitli metrikler kullanıldı.

İş Dünyasının En Beğenilen Şirketi Araştırması’nda ise bu yıl 17’nci kez “Akaryakıt Sektörünün En Beğenilen Şirketi” seçilen Shell, istikrarlı başarısını görünür kıldı. Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen bu araştırma kapsamında şirketler 22 temel kritere göre değerlendirildi ve 600’ün üzerinde şirketten bin 480 yöneticinin görüşü alındı.

Aynı zamanda Shell’in, üretim ve ihracat gücüyle Türkiye’ye sunduğu değerle de çeşitli platformlarda takdir görmeye devam ettiğinin altı çizildi. Bu kapsamda son olarak, Türkiye’den 70 ülkeye ihracat gerçekleştirdiği Derince’deki Madeni Yağ ve Gres Üretim Tesisi’ndeki güçlü faaliyetleri ile Shell, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından prestijli bir ödüle layık görüldü. Bu yıl 8’incisi düzenlenen İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde, “Madeni Yağlar” İhracatı Kategorisi Lideri oldu.

Shell Türkiye’nin, çalışanlarına verdiği değer ve kurum kültürüyle de iş dünyasına örnek olmaya devam ettiği belirtildi. Bunun önemli göstergelerinden biri olarak Shell, şirket kültürü ve çalışan deneyimi konusunda global bir otorite kabul edilen Great Place to Work® En İyi İşverenler 2023 listesinde yer alma başarısını gösterdi. Şirket, 2022 yılında da Great Place to Work® sertifikasını almaya hak kazanmıştı.

‘SEKTÖRÜMÜZÜ İLERİ TAŞIRKEN TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL BİR DÖNÜŞÜME DE İMZA ATIYORUZ’

Bu başarılardan duydukları gururu ifade eden Shell Türkiye Ülke Başkanı ve Shell & Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem; “1923’ten bugüne Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan öncü bir enerji şirketi olarak, faaliyetlerimizi yürütürken tüm paydaşlarımıza ve ülkemize değer katmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sektörümüzdeki ilkleri ve yenilikleri hayata geçirmeyi ve fark yaratan çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Böylece sektörümüzü ileri taşırken toplumsal ve çevresel bir dönüşüme de imza atıyoruz. Bu çalışmalarımızın bağımsız kuruluşlar tarafından değerlendirilmesi ve takdir görmesi de bizler için önemli bir gurur kaynağıdır. Markamıza duyulan güvenden aldığımız güç ve motivasyonla, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmaya ve tüm paydaşlarımız ile müşterilerimizin takdirlerini kazanan çalışmalara imza atmak için yenilikler sunmaya devam edeceğiz” dedi.