sokağa çıkma yasağı

Ramazan Bayramı’nda 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altı haftadır çeşitli sürelerle uygulanan sokağa çıkma yasağının Ramazan Bayramı’nı kapsayan 23-24-25-26 Mayıs’ta 81 ilin tamamında uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, altı haftadır resmi tatil günleri ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının bu hafta da Ramazan Bayramı arifesi ve bayram günlerini kapsayacak şekilde 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde devam edeceğini açıkladı. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, 22 Mayıs Cuma’yı 23 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece saat 24.00’ten 26 Mayıs Salı gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağının 81 ilin tamamında uygulamada olacağını bildirdi. Geride kalan altı haftada da hafta sonları ve resmi tatil günlerinde çeşitli sürelerle, çeşitli şehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

NÖBETÇİ İSTASYON UYGULAMASI DEVAM EDECEK Mİ?

Bilindiği gibi yaklaşık 1,5 aydır hafta sonları ve resmi tatil günlerinde, çeşitli illerde geçerli olmak kaydıyla uygulanan sokağa çıkma yasaklarında her 50 bin kişilik nüfusa bir akaryakıt istasyonu nöbetçi olarak açık kalıyordu. Bu uygulamanın, 81 ilin tamamında geçerli olacak sokağa çıkma kısıtlamasında da devam edip etmeyeceği, İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanacak genelgeyle belli olacak. Geçtiğimiz günlerde TABGİS ve PÜİS, nöbetçi istasyon uygulamasının kaldırılması ve yasak süresince tüm istasyonların açık kalması için İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunmuştu.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN NÖBETÇİ İSTASYON UYGULAMASIYLA İLGİLİ GENELGE YAYIMLANDIĞI AN, PETROTURK.COM’DAN GELİŞMELERİ TAKİP EDEBİLECEKSİNİZ.

16-17-18-19 Mayıs günleri açık akaryakıt istasyonları