istasyon istasyonlar nöbetçi istasyon sokağa çıkma yasağı

16-17-18-19 Mayıs günleri açık akaryakıt istasyonları

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı getirilen 15 ilde 16 Mayıs Cumartesi, 17 Mayıs Pazar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günü açık olacak nöbetçi akaryakıt istasyonları (benzinlikler), valilikler/kaymakamlıklar tarafından ilan edildi.

23-24-25-26 Mayıs günleri açık akaryakıt istasyonları

İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kapsayacak şekilde 4 günlüğüne alınan ve bu kez 15 ili kapsayan sokağa çıkma yasağı 15 Mayıs Cuma’yı 16 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece 24.00’te başlayacak. Söz konusu şehirler şu şekilde: Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van, Zonguldak.

Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ‘da ise bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Söz konusu kısıtlamalar geçtiğimiz hafta da Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla için kaldırılmıştı. Dolayısıyla bu illerde tüm istasyonlar açık olacak.

Yasak kapsamında tıpkı geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi yine her 50 bin kişilik nüfusa bir adet akaryakıt istasyonunun valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirleneceği, şehirler arası karayolu ve varsa otoyol üzerinde ise her 50 kilometre için bir adet istasyon ve lastik tamircisinin açık olacağı bildirildi. Ayrıca nöbetçi istasyonların marketleri de açık olacak. Bu istasyonların bir kısmı, söz konusu kurumlar tarafından ilan edildi.

İşte 16 Mayıs Cumartesi, 17 Mayıs Pazar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı için ilgili valilikler/kaymakamlıklar tarafından listesi açıklanan akaryakıt istasyonları (Yeni açıklamalar geldikçe il ve ilçelerin listesi güncellenecektir.) :  

PETROL OFİSİ – 15 İLDE AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

AYTEMİZ – 15 İLDE AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İPRAGAZ GO – 15 İLDE AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BALIKESİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ESKİŞEHİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

GAZİANTEP AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ (İlçeler güncellenecektir)

İZMİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAYSERİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KONYA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MANİSA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

SAKARYA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SAMSUN AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

VAN AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ZONGULDAK AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ VALİLİKLER/KAYMAKAMLIKLAR TARAFINDAN  YASAK BOYUNCA AÇIK KALACAK İSTASYON BİLGİSİ PAYLAŞILMAYAN DİĞER İLLER/İLÇELER, SÖZ KONUSU BİLGİLER AÇIKLANDIKÇA LİSTEYE EKLENECEKTİR.