PO’dan ücretsiz ‘Check Up’ uygulaması

İstasyonlarına gelen müşterilerine yönelik geliştirdiği yenilikçi hizmetlerle faaliyetlerini sürdüren Petrol Ofisi, bu hizmetlerine PO Check Up uygulamasını da dahil etti. Uygulama kapsamında, Petrol Ofisi istasyonlarına yakıt alımına gelen müşteriler, araçlarını PO Check Up noktasına götürerek, cam suyu ve motor yağını değiştirip, lastik hava basınç kontrolünü yaptırabiliyor.

 

Petrol Ofisi, müşterilerine yönelik geliştirdiği yenilikçi çözümlere, istasyonlarına yakıt alımına gelen müşterilerinin cam suyu ve motor yağı değişimi, lastik hava basıncı kontrolünü kapsayan PO Check Up uygulamasını da dahil etti.

 

Petrol Ofisi İstasyonlarında yakıt alımına gelen müşterilere sunulan ücretsiz bir hizmet olan PO Check Up uygulamasıyla, Petrol Ofisi İstasyonlarında PO Check Up aktivite noktasına gelen araçların; motor yağı kontrolü ve cam suyu seviyeleri kontrol edilip, eksik cam suları tamamlanıyor. Motor yağı seviyesi hakkında müşteriye bilgi veriliyor. Aynı zamanda, gerek sürüş güvenliği, gerekse yakıt tüketimi konularında çok önemli bir faktör olan lastik hava basınçları kontrol edilip, gerekliyse tamamlanıyor. Petrol Ofisi müşterilerinin ücretsiz olarak faydalandığı bu aktivite, hem müşteriler, hem de istasyon çalışanları tarafından beğeniliyor.

 

PO Check Up uygulamasıyla ilgili Enerji Petrol Gaz’a görüş veren bayiler, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

‘CHECK UP UYGULAMASIYLA MÜŞTERİLERİMİZ KENDİNİ DAHA DEĞERLİ HİSSEDİYOR’

 

Sedat Erişken Erk Petrol : 17 yıldır akaryakıt sektöründe işletmecilik yapıyorum. Akaryakıt sektörüne girdiğimiz günden beri Petrol Ofisi ile çalışıyoruz. PO Check Up uygulamasıyla beraber, istasyonlarımıza gelen müşterinin cam suyunu, motor yağını ve yakıt tasarrufu için olmazsa olmaz lastik hava basınçlarını sürekli kontrol ediyoruz. Böyle güzel bir uygulamayı, ayrı bir bölüm ve renkli bir çadır içerisinde yapmak, müşterilerimizin gözünde daha güzel bir intiba yaratıyor. Müşterilerimiz, bundan çok daha mutlu oluyor ve kendisinin bizler için daha değerli olduğunu algılıyor. Kendisinin önemsendiğini hissediyor. Dolayısıyla, bu uygulamanın devam etmesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Petrol Ofisi bir yenilenme sürecinde. Akaryakıt Dışı Satışlar Departmanı bu konuyla alakalı sürekli bir aktivasyon içerisinde. Sürekli olarak müşterilerimize direkt temas halindeler. Onlar için kampanyalar ve Petrol Ofisi Check Up gibi uygulamaları geliştirip, müşterilerin beğenisine sunuyorlar. Dolayısıyla, müşterilerin birçoğu Check Up çadırından çıkarken mutlu çıkıyor ve hepsinin güler yüzle teşekkür ettiğini hissediyor ve gözlemleyebiliyoruz.

 

‘MÜŞTERİLERİMİZİN ARAÇLARININ GÜNLÜK KONTROLLERİNİ YAPIYORUZ’

 

Onur Çakalkurt Ka Akaryakıt: Petrol Ofisi, sektörde yenilikler yapmaya ve müşteri memnuniyeti yaratmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de PO Check Up uygulaması. Petrol Ofisi müşterileri istasyonlarımızı ziyaret ettiği zaman kendilerine cay ve kahve ikram edip, araçlarını ise istasyonumuzda kurduğumuz dikkat çekici ve güzel dizayn edilmiş PO Check Up Çadırına alıyoruz.

 

PO Check Up çadırımızda müşterilerimizin araçlarının günlük trafikte ihtiyacı olan kontrollerini yapıyoruz. Bunların en önemlisi olarak lastik hava basıncı kontrolü, motor yağı seviyesi kontrolü, silecek ve radyatör suyu seviyesi kontrolü. Bu kontrollerimiz sırasında tespit edilen araç eksikliklerini bilgili ve tecrübeli personellerimiz ile müşterimize bilgi vererek onların onayı ile gideriyoruz. Müşterilerimiz, PO markası altında yapılan yenilikleri dikkatli takip ediyor. PO Check Up merkezi uygulamasına katılan müşterilerimiz, günlük kullanımda araçlarının ihtiyacı olan bu kontrollerin yapılmasından çok memnun oldular. Müşterilerimizin araçları hakkında dikkat etmedikleri eksiklikleri tespit edip, kendilerini uyarmamız sonucunda Petrol Ofisi’ne olan sadakatlerinin bir kez daha arttığını vurguladılar. Ka Akaryakıt ailesi olarak Petrol Ofisinin perakendecilik konusunda uyguladığı yaratıcı faaliyetlerden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.