Türkiye Enerji Zirvesi

Petrol Ofisi Sosyal Lig ödül töreni gerçekleştirildi

Petrol Ofisi Sosyal Lig ödül töreni gerçekleştirildi

Teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen 3.3 milyonu aşan oyuncusuyla Türkiye’nin fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2022-2023 sezonu Süper Lig’le birlikte sona erdi. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Ersin Övez Kia Stonic kazanırken, ikinci sırada yer alan Engin Uçar Kia Rio ve üçüncü sırada yer alan Orhan Demiryürek ise Kia Picanto kazandı.

Eğlence içerikleri sunan, teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından, 3.3 milyonu aşkın oyuncusuyla Türkiye Süper Ligi’ne özel geliştirilen fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2022-2023 sezonu sona erdi. Petrol Ofisi Sosyal Lig ödülleri, Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel’in katılımıyla 14 Temmuz’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sezonu 4 bin 731 puanla şampiyon olarak tamamlayan Ersin Övez Kia Stonic’in sahibi oldu. 4 bin 709 puanla genel klasman ikincisi olan Engin Uçar Kia Rio ve 4 bin 697 puanla sezonu üçüncü sırada tamamlayan Orhan Demiryürek ise Kia Picanto kazandı.

Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2022-2023 sezonu boyunca oyuncular sezon boyunca 38 adet PlayStation 5 ve Petrol Ofisi’nden toplam 1.5 Milyon TL değerinde akaryakıt kazandı.

“SOSYAL LİG’İN 3.3 MİLYONLUK OYUNCU KİTLESİ BİRBİRİNE GÖNÜLDEN BAĞLI DEV BİR AİLE”

Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu: “Dört yıl önce Petrol Ofisi Grubu bünyesinde gerçek bir start-up ruhuyla kurulan oyun teknolojileri şirketi Petrolig Games’in ilk ürünü Petrol Ofisi Sosyal Lig, bugün hem oyun dünyasının en önemli marklarından biri hem de enerji sektöründe benzeri olmayan bir sadakat sistemi modeli. Sosyal Lig kendini sürekli yenileyen, hızla büyüyen bir ekosistem. Örneğin oyuna bu sezon kadın futbol ligi modülü dahil edildi. Kadın futbolunda verdiğimiz desteği dijital dünyaya taşımaktan ve modülün gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz ki bildiğiniz gibi Petrol Ofisi Grubu olarak Fenerbahçe ve Galatasaray Kadın Futbol takımlarının isim ve göğüs sponsoruyuz.  Yine aynı şekilde çok yakın bir gelecekte futbolun birleştirici yönüne odaklanan ‘Sosyal Lig Arena’ ile Sandbox Metaverse’te yer alacağız. Sosyal Lig’in 3.3 milyonluk oyuncu kitlesi ise birbirine gönülden bağlı dev bir aile. Gururla ifade etmek isterim ki 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinde tamamen gönüllülük bilinciyle oluşturdukları eğitici deprem farkındalık uygulaması Tatbikat’la hepimize örnek oldular. Petrol Ofisi olarak Sosyal Lig’e ve yenilikçi oyun teknolojilerine yatırım yapmayı heyecanla sürdüreceğiz. Hedefimiz Petrol Ofisi Sosyal Lig platformunu yeni spor dalları ve coğrafyalar ile ölçeklendirerek uluslararası arenaya taşımak” şeklinde konuştu.

“PETROL OFİSİ SOSYAL LİG, FANTEZİ FUTBOLDA LİDER”

Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, “Sosyal Lig’i dünyanın en modern fantezi futbol oyunu haline getirme hayaliyle yola çıktık. Yaptığımız yatırım ve geliştirmelerle oyun deneyimini dünya standartlarına getirdik. Oyunumuz fantezi futbolda lider, futbol oyunları arasında Türkiye’de bilinirliği en yüksek markalardan biri. Her sezon oyuncular için oyun deneyimini daha da keyifli hale getirecek geliştirmeler yapmak gibi bir geleneğimiz var; önümüzdeki sezonlarda da bu geleneğimizi sürdüreceğiz. Bizlere verdikleri destek için Kia’ya da ayrıca teşekkür etmek isterim. Önümüzdeki dönemde de bu başarılı iş birliğimizin sürmesini temenni ediyorum” dedi.

Sosyal Lig’e geçtiğimiz sezon eklenen yenilikler arasında oyun deneyimini zenginleştirerek özellikle kadro kurma aşamasında getirdiği avantajlarla rekabeti körükleyen Efsane ve Joker paketleri ile oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Kadın Futbol Süper Ligi yer alıyor.