Türkiye Enerji Zirvesi

‘Dünya çapında yaygın ve kaliteli hizmet deneyimi sunuyoruz’

‘Dünya çapında yaygın ve kaliteli hizmet deneyimi sunuyoruz’

İstanbul Jet Genel Müdürü Hüseyin Latifoğlu, bu yıl Fortune 500 Türkiye Araştırması’nda 94. olan İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş.’yi gazetemize anlattı.

Fortune Türkiye tarafından bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği ‘’Fortune 500 Türkiye Araştırması’nın sonuçları, kamuoyu ile paylaşıldı. İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri A.Ş. de listede 94. sırada yer aldı. Bu kapsamda “İstanbul Jet, havacılık yakıt tedariğindeki uzmanlığıyla havayolu şirketlerinin yakıt ihtiyaçlarını karşılayıp, operasyonel mükemmelliyet sağlıyor” diyen İstanbul Jet Genel Müdürü Hüseyin Latifoğlu Enerji Petrol Gaz’a şirket hakkında bilgiler verdi. Latifoğlu, denizcilik yakıt satışlarında da İstanbul Marin ile hizmet verdiklerini ve büyüme planlarının yıl sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Hüseyin Latifoğlu; “İstanbul Jet Havacılık, havacılık yakıt tedariğiyle havayolu şirketlerinin yakıt ihtiyaçlarını karşılıyor. Havayolu şirketlerine kendi ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yakıt paketleri, esnek kredi limitleri ve uygun fiyat sağlayan Şirket, bu işkolunda dünya çapındaki bir çok rakibi ile mücadele ediyor ve toplam satış gelirlerinin yüzde 80’ini Türkiye’de ve yüzde 20’sini ise yurtdışında yaratıyor. Şirketin hizmet verdiği bazı havayolları arasında Pegasus, Associated Energy Group, Air Astana , Freebird, Iraqi Airways, Ethiopian Airlines,Mavi Gök Havacılık, Corendon, LOT Polish, Azerbaijan Airlines, Royal Air Maroc, Wizz Aır Group bulunuyor” şeklinde ifade etti.

‘İHRACATINI EN ÇOK ARTIRAN ŞİRKETLER SIRALAMASINDA 2’NCİ OLDU’

Latifoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Havacılık Yakıt hizmeti sağlamasında havayolları ile yakıt şirketleri arasında aracılık hizmetleri verilmesi konusunda uzmanlaşmış olan Şirket aynı zamanda Antalya ve Gazipaşa havalimanlarında fiziksel JET A-1 yakıt ikmali hizmeti sunuyor. Bu sebeple Türkiye’de kurulu bulunan Star ve Tüpraş rafinerilerinin müşterisi konumunda.

“SATIŞLARINI EN ÇOK ARTIRAN 6’NCI ŞİRKET”

2022 Türkiye Fortune sonuçlarındaki bazı önemli kriterlere göre İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt A.Ş. ihracatını en çok artıran şirketler sıralamasında 2’nci, satışlarını en çok artıran şirketlerde 6’ncı, petrol ve gaz türevleri üretim ve dağıtım sıralamasında 13’üncü sırada yer aldı.”

‘28 ADET İSTASYONDA SON TÜKETİCİYE HİZMET VERİLİYOR’

Ayrıca İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt A.Ş.’nin sahip olduğu şirketler vasıtası ile akaryakıt istasyonu işletmeciliği de yaptığını belirten Latifoğlu; “Sektörün bilinen markalarının altında 28 adet akaryakıt istasyonu bağlı şirketler tarafından işletiliyor. Bu iş kolunda Grup Şirketleri istasyon ve marketlerinde günde ortalama 9 bin araç ve 12 bin müşteriye hizmet vermektedir.”   

Denizcilik yakıt satışlarında da İstanbul Marin adı ile hizmet vermekte olduklarını belirten Latifoğlu, İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt A.Ş.’nin hızlı büyüme planlarının 2023 yılı içerisinde de devam edeceğinin altını çizdi.