PETFORM’dan ‘Arama-üretim’ odaklı enerji eğitimi

 PETFORM’un koordinatörlüğünü yaptığı TRGas-Hub Projesi kapsamında kurulan PETFORM Enerji Eğitimi ve Araştırmaları İktisadi İşletmesi, “Arama Üretim Sektörünün Dinamikleri ve Lisans Başvuru Süreci” başlıklı eğitim programını 04 – 05 Mayıs 2017 tarihinde Ankara PETFORM Ofis’te gerçekleştirecek.

Katılımcılar iki günlük programa sahip eğitimde, arama – üretim sektörüne yönelik temel parametreleri ele alan detaylı bir programa tabi olacaklar. Katılımcılar eğitimin ilk gününde arama – üretim sektörüne küresel bir bakış açısı kazanmakla beraber, Türkiye’nin jeopolitik konumu açısından bu sektörün önemini anlamaya yönelik bilgilere sahip olmaları hedefleniyor. Eğitimin ikinci gününde ise, arama – üretim sektöründe ruhsat başvuru sürecine yönelik temel parametreleri ele alan detaylı bir içeriğe tabi olacaklar.

“EĞİTİMDE TÜRKİYE’DEKİ ARAMA VE ÜRETİME DAİR KAPSAMLI BİLGİ VERİLECEK”

Eğitim, katılımcılara Türkiye arama – üretim sektöründeki jeolojik yapı, arama yöntemleri, yatırım iklimi, risk yönetimi ve regülatif çerçeveye yönelik detaylı bilgi sunuyor. İlgili eğitimde Türkiye arama – üretim sektörüne yönelik mevcut durumla beraber atılması gereken adımlara dair detaylı analizler sunulacağından katılımcılara sektöre dair geniş bir perspektif verilecek. İlgili eğitimde katılımcıların Türkiye arama – üretim sektöründe ruhsat alma sürecindeki bütün prosedüre hakim olmalarının yanında global bir bakış açısı ile enerji sektörünün en önemli ham maddesinin arama yöntemleri, riskleri ve bu risklerin yönetimi ile küresel kontratlar hakkında bilgi edinmeleri hedefleniyor.