Otomasyon Uygulaması’nda yeni dönem başlıyor

SİBEL ACAR-İSTANBUL EPDK’nın üzerinde çalıştığı ve Temmuz ayında faaliyete geçmesi beklenen yeni otomasyon sistemi ile akaryakıt, rafineri çıkışından son kullanıcıya kadar olan tüm süreçlerde takip edilecek. Geliştirilen yeni sistemin maliyetin altındaki satışların da önüne geçmesi bekleniyor. Asis Petroleum Istanbul Akademi’nin ikinci günü EPDK Enerji Uzmanı Oray Güngör’ün ‘Petrol Piyasasında Otomasyon Uygulaması’ sunumu ile başladı. Güngör, […]

Otomasyon Uygulaması’nda yeni dönem başlıyor
Servet Uzun
  • Yayınlanma29 Mart 2019 12:25
  • Güncelleme29 Mart 2019 14:31

SİBEL ACAR-İSTANBUL

EPDK’nın üzerinde çalıştığı ve Temmuz ayında faaliyete geçmesi beklenen yeni otomasyon sistemi ile akaryakıt, rafineri çıkışından son kullanıcıya kadar olan tüm süreçlerde takip edilecek. Geliştirilen yeni sistemin maliyetin altındaki satışların da önüne geçmesi bekleniyor.

Asis Petroleum Istanbul Akademi’nin ikinci günü EPDK Enerji Uzmanı Oray Güngör’ün ‘Petrol Piyasasında Otomasyon Uygulaması’ sunumu ile başladı.

Güngör, katılımcılara bayi denetim sistemi, dağıtıcı lisansı ve bayi lisansı sahibinin yükümlülükleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Otomasyon sisteminde geliştirme çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Güngör, yapılacak yenilikle akaryakıtın rafineri çıkışından son kullanıcıya kadar olan tüm süreçlerin görülebileceği yeni bir sistem üzerinde çalışıldığını ifade etti.

Vergi kaçakçılığı engellenecek

Temmuz ayında faaliyete geçmesi beklenen yeni sistemde denetimin daha etkin bir hale gelmesi planlanırken bu yöntem ile dağıtıcı ve bayi arasındaki alış-satış verilerinin sistemde görülmesi sağlanarak vergi kaçakçılığının da engellenmesi bekleniyor