OPET’ten İMES üyelerine avantaj sağlayan hizmet

Türkiye’nin önemli sanayi sitelerinden biri olan ve aynı zamanda ülke ekonomisine büyük değer katan Ümraniye İMES (Ümraniye Madeni Eşya Sanatkarları Sanayi Sitesi) içinde bulunan 4 akaryakıt ve 2 LPG olmak üzere 6 adadan oluşan İMES Petrol, hizmete başladı. İMES Petrol, tüketicileri ULTRA FORCE ve ECO FORCE ürünleriyle buluştururken 7 gün 24 saat açık olan OPET […]

OPET’ten İMES üyelerine avantaj sağlayan hizmet
Servet Uzun
  • Yayınlanma8 Temmuz 2017 09:56
  • Güncelleme7 Temmuz 2017 14:47

Türkiye’nin önemli sanayi sitelerinden biri olan ve aynı zamanda ülke ekonomisine büyük değer katan Ümraniye İMES (Ümraniye Madeni Eşya Sanatkarları Sanayi Sitesi) içinde bulunan 4 akaryakıt ve 2 LPG olmak üzere 6 adadan oluşan İMES Petrol, hizmete başladı. İMES Petrol, tüketicileri ULTRA FORCE ve ECO FORCE ürünleriyle buluştururken 7 gün 24 saat açık olan OPET Fullmarket’in yanı sıra Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamındaki modern ve hijyenik tuvaletleri ile de tercih ediliyor. OPET ile yapılan işbirliği kapsamında İMES Sanayi Sitesi üyeleri de Otobil, YakıtKart, Otofilo, Otobilim sistemleri ile tüm OPET istasyonlarından özel finansal şartlarla yakıt alabiliyor.

 

MÜŞTERİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

 

OPET Otobil, şirket taşıtlarının OPET istasyonlarından otomatik olarak, istasyonda nakit ödeme yapmadan daha sonra toplu olarak faturalandırılan ve vade sağlayan 24 saat kontrol imkanı veren ve dolum bilgilerini elektronik ortamda müşteriye ulaştırarak yakıt almayı sağlayan bir sistem. Bugün, 650 binden fazla araç bu sistem ile yakıt almanın kolaylığını yaşıyor. OPET, filo yönetimini ‘Otofilo’ çatısı altında konumlandırıyor. Bu çatı altında firmaların OPET istasyonlarında herhangi bir ödeme aracı kullanmadan, akaryakıt ikmalini sağlayan ‘Otobil sistemi’ ve araçların coğrafi konumlarını takip imkanı sağlayan ‘Otokonum’ bulunuyor. Şirketler, aylık bir kiralama bedeli ile bu sistemi satın almadan kullanım hakkına sahip oluyor. Otofilo’ya dahil olanlar bu sistem sayesinde araç konum bilgisine ek olarak, aracın yol bilgisayarından topladığı verilerle ne kadar yakıt tükettiğini raporlayabiliyor, yakıt tüketimi yüksek olan araçların neden fazla tükettiklerini analiz edebiliyor ve bu kapsamda sürücülerin davranış biçimlerini detaylandırabiliyor. Tüm bu bilgilere üstelik tek bir ekrandan ulaşabiliyorlar. OPET, müşterilerini Otofilo sayesinde yakıt tüketimini tasarruflu kullanıma yöneltiyor. Otofilo, içinde barındırdığı sürücü performans ölçümü özelliği ile oluşabilecek bakım, onarım ve sigorta masraflarının azaltılmasına, sürücüyü güvenli sürüşe yöneltmesi neticesinde de kaza risklerinin önlenmesine yardımcı oluyor. Otofilo çatısı altında oluşturulan platform sayesinde önümüzdeki dönemlerde firmalar filolarına özel birçok gereksinimlerine çözüm üreten bir sistemin üyesi olacak. Hizmetler bütünü olarak tasarlanılan ‘Otofilo’ sistemine talep her geçen gün artıyor. Yakıtkart ise yakıt alımlarında nakit yerine geçerek kurumsal müşterilerin hayatını kolaylaştırıyor.

 

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca

 

‘BAYİ AĞIMIZA BU BÖLGEYİ DAHİL ETİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ’

 

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, işbirliğine ilişkin şu bilgileri verdi: “İMES, hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin en eski ve en önemli sanayi sitelerinden biri. OPET bayi ağımıza bu bölgeyi dahil etmekten son derece mutluyuz. Müşterimizi tüm faaliyetlerimizde ön planda tutmak ve çalışmalarımızı bu eksende şekillendirmek, OPET olarak temel felsefemiz. Bu felsefeyi ve tüm istasyonlarımızda geçerli olan güler yüzlü, yüksek kaliteli hizmet anlayışımızı İMES Petrol’de de sürdürüyoruz. Aynı zamanda İMES Sanayi Sitesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında da sanayi sitesi üyelerimiz, Otobil, Yakıt Kart, Otofilo, Otobilim sistemleri ile tüm OPET istasyonlarından özel finansal şartlarla yakıt alabilmelerini sağlıyoruz. Türkiye’de akaryakıt sektöründe müşteri bağlılığı en yüksek ve en sevilen marka olarak öncü ve yenilikçi konumumuzu önümüzdeki dönemde de koruyarak ‘Kusursuza Yolculuğumuz’a devam edeceğiz” diye konuştu.

 

İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar

 

‘YATIRIMIN GERÇEKLEŞMESİNDE EMEĞİ OLANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

 

İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar ise OPET’in İMES Sanayi Sitesi içerisinde hizmete başlamasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Türkiye’nin markası OPET’in İMES içerisinde hizmete başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Sanayi Sitemiz içerisindeki istasyonumuzdan İMES’li sanayicilerimizin yanı sıra Dudullu OSB, Des, Kadosan, Modoko ve Keyap’ta yer alan sanayicilerimiz de hizmet alıyor. Bölgemizde toplamda yaklaşık 6 bin firmamız ve 50 binin üzerinde çalışanımız bulunuyor. Dolayısıyla istasyonumuz hem İMES’e hem de tüm bölgemize hitap eden bir konumda. Biz OPET’in yakıt kalitesini biliyorduk. Bunun yanında modern ve hijyenik istasyonumuzla birlikte hizmet kalitemiz de arttı. Bu kıymetli yatırımın gerçekleşmesinde büyük emekleri olan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Sayın Fikret Öztürk’e teşekkür ediyorum. Sanayicilerimizin belirli oranlarda indirimli yakıt kullanımı için çeşitli sistemler üzerinde çalışmalar devam ediyor. İstasyonumuzun İMES’imiz, sanayicilerimiz ve OPET için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.