Türkiye Enerji Zirvesi

Mustafa V. Koç’un spor tutkusu ‘Mustafa V. Koç Spor Ödülü’yle yaşatılacak

 Mustafa V. Koç’un sporun pek çok alanına sağladığı katkılar, spor tutkusu, sportmenlik anlayışı ve bu alandaki vizyonu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Koç Holding işbirliğiyle “Mustafa V. Koç Ödülü”nde bir araya geldi. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “Mustafa V. Koç Spor Ödülü”nün temel anlayışı ‘Olimpik Değerlere Katkı’ olarak belirlendi. “Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne “Dostluk, mükemmellik, saygı, dayanışma, eşitlikçi, insancıl ve evrensel anlayışa sahip olma” gibi olimpik prensipleri ve değerleri taşıyan kişi ve kurumlar aday gösterilebilecek. “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” 25 Eylül 2017 tarihinde düzenlenecek bir törenle sahibini bulacak.

 

Mustafa V. Koç’un spor alanındaki vizyonunu sürdürmek amacıyla ‘Olimpik Değerlere Katkı’ temasıyla “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” düzenlenecek. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Koç Holding iş birliğiyle gerçekleşen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” ile tutkulu bir sporcu ve sporsever olan merhum Mustafa V. Koç’un bu alanındaki vizyonunu sürdürmek ve bir dünya görüşü, yaşam tarzı olan olimpizm ruhunu yaygınlaştırmak amaçlanıyor.

 

“Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne, “Dostluk, mükemmellik, saygı, dayanışma, eşitlikçi, insancıl ve evrensel anlayışa sahip olma” gibi olimpik prensipleri ve değerleri taşıyan, alanında ulusal veya uluslararası ölçekte çalışmalar yapan ve katkıda bulunan sporcu, antrenör, yönetici gibi spor insanlarının yanı sıra bu alanda değer yaratan kişi ve kurumlar aday gösterilebilecek. Jüri üyelerinin yapacağı değerlendirmenin ardından 200 bin TL maddi değerdeki “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” 25 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilecek törenle sahibini bulacak.