‘LUKOIL olarak hedefimiz tüm tüketici kesimlerine ulaşmak’

LUKOIL ve DenizBank çiftçiler için önemli avantajlar sunacak yeni bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliğinin ayrıntılarını ve çiftçilere sağlayacağı önemli avantajları LUKOIL Eurasia Petrol A.Ş CEO’su Arash Repac anlattı.

Hayata geçirdiği Taraftar Kart Projesi ile beğenileri toplayan LUKOIL, şimdi de DenizBank ile çiftçileri yakından ilgilendiren bir iş birliğine imza attı. Hem LUKOIL bayilerini hem de üretime büyük katkı sağlayan çiftçilere önemli avantajlar sunacak olan bu anlaşmanın ayrıntılarını LUKOIL Eurasia Petrol A.Ş CEO’su Arash Repac’tan dinledik.
İş birliği kapsamında Üretici Kart sahibi çiftçilerin LUKOIL ve Akpet istasyonlarında sahip olacağı fırsatları anlatan Repac, LUKOIL olarak tüm tüketici kesimlerine ulaşmayı hedeflediklerinin
altını çizdi.

“HASATTAN SONRA ÖDEME İMKANI”

LUKOIL ve DenizBank’ın güçlerini birleştirmesi çiftçiye ne gibi olanaklar sağlayacak?
Çiftçiler üretip satıp gelir elde etmeden, yani hasattan aylar önce üretim için gerekli maliyetleri karşılamak zorunda olan bir iş koluna mensuplar. Bu kart onlara üretim için gerekli motorin girdisini, hasattan sonra ödeme olanağı sağlıyor. Bununla birlikte LUKOIL’in kırsalda çok güçlü olan istasyon ağını ceplerindeki kartla kullanabilir hale geliyorlar.

DenizBank Üretici Kart sahibi olmak için ne yapılması gerekiyor? Tüm Üretici Kart sahipleri bu iş birliğinin sağladığı avantajlardan faydalanabilecek mi?
Kart sahibi olmak isteyen çiftçiler Denizbank şubelerinden bu kart için başvurabilirler. Üretici Kart’a sahip olmak isteyen çiftçilerin gerekli çiftçilik evrak ve ruhsatlarını başvuru sırasında DenizBank şubesine beyan etmesi yeterli oluyor. Tüm Üretici Kart sahipleri LUKOIL istasyonlarındaki hizmete erişebilir.

‘530 BİN ÜRETİCİ KART SAHİBİ LUKOIL İSTASYONLARINA DAVET EDİLECEK’

Bu anlaşmanın LUKOIL bayilerine nasıl bir katkısı olacak?
5 ay vade karşılığında ödedikleri komisyonun rakip markalara göre az olması, 530 bin Üretici Kart sahibinin LUKOIL istasyonlarına davet edilecek olması ve Üretici kart ile anlaşma yapmış olan akaryakıt markasının sınırlı olmasını alt alta sıraladığınızda, LUKOIL bayisinin faydası net olarak görülecektir.

“ÜRETİCİ KARTIN GEÇERLİ OLDUĞU İSTASYON SAYISINI 2 KATINA ÇIKARACAĞIZ”

Şu anda kaç istasyonunuzda Üretici Kart anlaşması bulunuyor? 2017 yıl sonu hedefiniz nedir?Yaklaşık 600 civarı istasyonumuz var ve bu istasyon ağının hemen hemen 3’te biri son derece yüksek tarımsal potansiyele sahip. Şu an tüm bu istasyonlarda söz konusu kart geçerli. Yıl sonuna kadar bunu 2 katına çıkararak Üretici Kart’ın çiftçilerimize hizmet verebilme imkanımız olan her istasyonumuzda geçmesini sağlamak hedefindeyiz.

‘ÇİFTÇİYE ÖNEMLİ ORANDA HİZMET VERİYORUZ’

LUKOIL ve DenizBank çiftçileri yakından ilgilendiren önemli bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliğinin ayrıntılarını öğrenebilir miyiz?
Denizbank, özel banklar arasında tarım bankacılığına uzun zamandır istikrarlı olarak önem veren bir banka. Bunun karşılığını bu segmentte aldığı pazar payı ile görüyor. LUKOIL olarak ülke genelindeki 600 civarı istasyonumuz ile büyük şehir merkezlerine kıyasla kırsalda daha iyi konumlanmış durumdayız. Halihazırda çiftçiye önemli oranda hizmet veriyoruz. Bu iş birliği ile çok daha büyük sayıda çiftçinin hem LUKOIL istasyonlarını hem de Denizbank Üretici Kartı tercih edeceğini öngörüyoruz. Çiftçi müşterilerimiz bu kart ile 5 ay vadeli faizsiz olarak tarımsal faaliyetleri için gerekli motorini alabilecekler. LUKOIL’in değerli bayileri ise söz konusu satışın bedelini ertesi gün Denizbank’tan, belli bir komisyon ödeyerek hesaplarında görecekler. LUKOIL’in katkısı ile bu oran oldukça rekabetçi bir seviyede olacak.

LUKOIL yeni dönemde benzer iş birlikleri yapmaya devam edecek mi?

Türkiye’nin önde gelen markalarıyla LUKOIL adını birlikte görmeye devam edeceksiniz. LUKOIL zaten bunu yapıyor ve bir örnek ile de bunu hatırlatmak isteriz. LUKOIL, Türkiye’nin 4 büyük futbol Kulubü (Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor) ve Konyaspor, Göztepe gibi önemli kulüpler ile eşsiz sadakat kart programı olan LUKOIL Taraftar Kart anlaşması olan tek akaryakıt şirketidir. Yani biz bu işi iyi biliyoruz ve tüm tüketici kesimlere ulaşmayı hedef edindik. Şu ana kadar elde ettiğimiz rakamlar da bunu destekliyor aslında; örneğin toplam aktif Taraftar Kart sayısı bugün için tam 458.000. Bu kartlarla yapılmış işlem adedi ise 5.3 Milyon.