‘KadoGAZ yatırımlarına hız kesmeden devam edecek’

Kadoil LPG Otogaz Birim Koordinatörü Teoman Akdağ, KadoGAZ’ın kurulduğu 2016 yılından bugüne geldiği noktayı ve 2019 hedeflerini gazetemize anlattı. Akaryakıt hizmetinin yanına 2016 yılında kurduğu KadoGAZ’ı da ekleyen Kadoil, çevreci ve ekonomik bir yakıt olan LPG’yi Türkiye genelinde Kadoil istasyonlarında kullanıcıların hizmetine sunuyor.  Kadoil’in marka gücü ve bilinirliği sayesinde sektörde çok yeni olmalarına rağmen hızlı […]

‘KadoGAZ yatırımlarına hız kesmeden devam edecek’
Servet Uzun
  • Yayınlanma8 Mart 2019 14:36

Kadoil LPG Otogaz Birim Koordinatörü Teoman Akdağ, KadoGAZ’ın kurulduğu 2016 yılından bugüne geldiği noktayı ve 2019 hedeflerini gazetemize anlattı.

Akaryakıt hizmetinin yanına 2016 yılında kurduğu KadoGAZ’ı da ekleyen Kadoil, çevreci ve ekonomik bir yakıt olan LPG’yi Türkiye genelinde Kadoil istasyonlarında kullanıcıların hizmetine sunuyor.  Kadoil’in marka gücü ve bilinirliği sayesinde sektörde çok yeni olmalarına rağmen hızlı bir büyüme ve bilinirlik kazandıklarının altını çizen LPG Otogaz Birim Koordinatörü Teoman Akdağ, KadoGAZ’ın iki senelik performansını ve 2019 hedeflerini Enerji Petrol Gaz Gazetesi’ne anlattı.

KadoGAZ markasından bahseder misiniz? Kaç bayi ile hizmet veriyorsunuz?

2016 yılı Eylül ayında LPG dağıtıcı lisansını alan Kadooğlu A.Ş., bu sektörde KadoGAZ markası ile tüketicilere hizmet vermeye başladı. Sektör ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek, oluşturduğu profesyonel ekibi ile ilk yılında 100’den fazla bayi ağına ulaşan KadoGAZ, geçirdiğimiz 2018 yılında da değişen sektör koşullarına rağmen yatırımlarına devam ederek bayi sayısını 175’e çıkardı. Hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam eden KadoGAZ, sektördeki ilk 14 firma arasındaki yerini alarak, yıllık 50 bin ton LPG satış kapasitesine ulaştı.

“Kadoil’in marka gücü sayesinde hızlı bir büyüme gerçekleştirdik”

KadoGAZ kurulduğu 2016 yılından bu yana nasıl bir gelişim gösterdi?

Sektörde yeni olmamıza rağmen Kadoil’in marka gücü ve bilinirliği sayesinde ilk yıllarımızda hızlı bir büyüme gerçekleştirdik. Bugün Türkiye genelinde 150 KadoGAZ bayimizle stratejik noktalarda konumlandırılmış istasyonlarımız bulunuyor. LPG otogaz, artık istasyonların vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Gerek lojistik araç filosu gerek servis hizmetleri gerekse satış ekibi olarak sahamızı çok hızlı bir şekilde hazırladık, ürün tedarik hizmetini hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştiriyoruz. 2018 yılının sonuna kadar bayilerimizin büyük bir çoğunluğunu KadoGAZ markası altında toplayarak hizmet ağımızı genişletmiş olacağız.

“Halk günü kampanyaları düzenleniyor”

KadoGAZ olarak müşterilerinize ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Çalışmalarını tüketicilerin memnuniyet ve devamlılığını sağlamak üzerine devam ettiren KadoGAZ, ‘Halk Günü’ kampanyaları ve otogaz bakım günleri düzenliyor. Bu kampanyalar sosyal medya üzerinden tüketicilere duyuruluyor.

Ürün kalitesi ve emniyet konularına odaklanan KadoGAZ, tüketicilere ürünü en iyi ve emniyetli şartlarda sunmak üzere; tanker filosunu son teknoloji ve uluslararası emniyet sistemlerine sahip araçlardan oluşturdu. Ayrıca, yetkili servisleri ile bayilerine filtre değişimi ve rutin bakımlar konusunda hizmet veriyor.

“Türkiye LPG otogaz tüketiminde Avrupa’da ilk sırada yer alıyor”

Türkiye ve dünyada LPG sektörünü nasıl değerlendirirsiniz?

Ülkemizde tüketilen LPG’nin yüzde 80’i ithal edilmekte, yüzde 20’si ise Petrol Rafinerileri (TÜPRAŞ) tarafından üretiliyor. Şu anda dünya LPG pazarını ABD, Kuzey Avrupa ve Uzak Doğu pazarları yönetiyor. Türkiye LPG otogaz tüketiminde Avrupa’da ilk sırada yer alıyor. Ülkemizde her yıl, yaklaşık 300 bin kişi aracını otogaza dönüştürüyor. Çünkü hem çevreci hem tasarruf sağlıyor hem de benzine göre yüksek oktan değerine sahip.

Geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen Star Rafineri, akaryakıt sektörü adına önemli bir gelişme oldu. Türkiye’nin petrol ürünleri ithalatı yükünden kurtulabilmesi için rafineri kapasitesinin artırılması ve yüksek katma değerli petrol ürünlerinin ülkemizde üretilebilmesi sürdürülebilir bir gelişme için mutlaka gerekli.

“2019’da sektördeki pazar payını artırmayı hedefliyoruz”

KadoGAZ olarak, 2019 için nasıl bir büyüme politikası belirlediniz? Yeni tesis kurumu gerçekleşecek mi?

KadoGAZ, 2019 yılı için büyüme stratejisini devam ettirerek hem sektördeki pazar payını, hem de hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

‘Bayilerimize LPG tedariğinde kusursuz hizmet sunuyoruz’

LPG’de en önemli ayaklardan biri lojistik hizmet. KadoGAZ, lojistik süreçlerinde nasıl bir yol izliyor?

Lojistik konusunda KadoGAZ olarak hem insan hem araç bazında çok iyi yatırımlar yaptık. Yıllardır edinmiş olduğumuz lojistik tecrübemizle, bayilerimize LPG tedariği konusunda kusursuz hizmet sunuyoruz. LPG sektörünün durmaksızın devam eden tedarik, depolama ve lojistik operasyonları üzerine kurulu bir yapı olduğunu benimseyen KadoGAZ, Türkiye genelinde 10 adet rafineri ve depodan ürün tedarik ederek, filosunda bulunan 15 adet tankeri ile bayilerine ikmal veriyor. Ayrıca Akdeniz Bölgesi’nde 21 bin ton kapasiteli, denizyolu ile ithalata uygun bir LPG Depolama Tesisi inşasını hayata geçirmek üzereyiz.

Kadoil 2019 stratejilerini belirledi