“Bin Motosikletli Gönüllü”nün yakıtı Aytemiz’den

Aytemiz, Vefa Sosyal Destek Grubu’nda çalışacak “Bin Motosikletli Gönüllü”nün akaryakıt ihtiyaçlarını karşılayacak. Aytemiz, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak, valiliklerin izni ve koordinasyonuyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu çatısı altında, ihtiyaç sahiplerine hizmet vermek için Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) desteği ile kurulan bin kişilik gönüllü motosiklet gücünün akaryakıt ihtiyaçlarını karşılayacağını açıkladı. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada tüm […]

“Bin Motosikletli Gönüllü”nün yakıtı Aytemiz’den
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma27 Nisan 2020 12:13
  • Güncelleme27 Nisan 2020 12:51

Aytemiz, Vefa Sosyal Destek Grubu’nda çalışacak “Bin Motosikletli Gönüllü”nün akaryakıt ihtiyaçlarını karşılayacak.

Aytemiz, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak, valiliklerin izni ve koordinasyonuyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu çatısı altında, ihtiyaç sahiplerine hizmet vermek için Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) desteği ile kurulan bin kişilik gönüllü motosiklet gücünün akaryakıt ihtiyaçlarını karşılayacağını açıkladı.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada tüm toplumu etkileyen COVID-19 salgını sürecinde hayatımızın aksamadan devam etmesi ve halkın akaryakıt ihtiyacını kesintisiz olarak sağlayabilmek için çalıştığı belirtilen Aytemiz’in, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) desteği ve valiliklerin izni ve koordinasyonuyla ihtiyaç sahiplerine gönüllü hizmet verecek olan “Bin Motosikletli Gönüllü” projesinin akaryakıt ihtiyacını karşıladığı ifade edildi. Sosyal dayanışma ve yardımlaşmaya fazlasıyla gereksinim duyulan bu günlerde, projeye katılan bin motosikletli gönüllü bu kez, sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı gurup ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için motorlarını sürecek.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu’na destek ve katkı sağlamak amacıyla oluşturulan “Bin Motosikletli Gönüllü” projesine katılan motosiklet kullanıcıları, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde 08.00-22.00 saatleri arasında ve tamamen gönüllülük esasıyla şehir içinde tanıtıcı yelekleri ile görev yapacaklar.

“BİZ DE SORUMLULUK ÜSTLENMEK İSTEDİK”

Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlık projeye verdikleri destekle ilgili olarak “Dünya çapında yaşadığımız pandemi sürecini ülkemiz adına en az hasarla atlatmak için Aytemiz olarak biz de üzerimize düşen görevleri eksiksizce yerine getirmeye çalışıyoruz. Virüsün yayılımını önleme sürecinde, yaş kısıtlarına takılan ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması konusunda devletimizin aldığı önlemler çerçevesinde bu kitlenin özellikle sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağı konusu da gündeme geldi. Aytemiz olarak bu vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için biz de sorumluluk üstlenmek istedik. Motosiklet kullanıcılarının dostu bir şirket olarak bu kez de, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) desteğiyle ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek olan bin kişilik gönüllü motosiklet kullanıcısının akaryakıtlarını karşılayarak vatandaşlarımıza fayda sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm bu fedakarlıklar, önlemler ve desteklerle, sevdiklerimizle bir arada olacağımız günlerin en kısa sürede geri gelmesini umuyor ve evde kalmaya devam ediyoruz.” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ise Aytemiz’in ‘Bin motosikletli gönüllü’ projesine verdiği destekle ilgili olarak “İçişleri Bakanlığı’na bağlı valiliklerin izni ve koordinasyonuyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu çatısı altında, ihtiyaç sahiplerine gönüllü olarak hizmet vermek için federasyonumuzun desteği ile 1.000 kişilik gönüllü bir motosiklet takımı kurduk. Projenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan akaryakıt desteğini ise üç yıl önce “Motorcu Dostu Trafik” sosyal sorumluluk projesinde yollarımızın kesiştiği Aytemiz sağlıyor. 1.000 gönüllü motosiklet kullanıcısının üstleneceği bu çok önemli görevde, akaryakıt ihtiyaçlarını Aytemiz’in karşılayacak olmasından dolayı çok memnunuz.” dedi.