TORA Satış Müdürü Bekir Çavdaro: “Tora’nın varlığını sektörde daha fazla hissettirmek istiyoruz”

TORA Satış Müdürü Bekir Çavdaro, Tora’nın yeni ürünleri ve şirketin verdiği hizmetler doğrultusunda “Tora’nın varlığını sektörde daha fazla hissettirmek istiyoruz. Halihazırda Tora’nın vizyonunda sürekli yenilikçi olmak ve müşterilerine yeni ürünler, yeni çözümler sunmak var. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettirecek ve Tora’ya duyulan güveni bundan sonra da devam ettirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. Tora’nın ürün ve […]

TORA Satış Müdürü Bekir Çavdaro: “Tora’nın varlığını sektörde daha fazla hissettirmek istiyoruz”
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma24 Haziran 2021 13:34
  • Güncelleme29 Haziran 2021 11:39

TORA Satış Müdürü Bekir Çavdaro, Tora’nın yeni ürünleri ve şirketin verdiği hizmetler doğrultusunda “Tora’nın varlığını sektörde daha fazla hissettirmek istiyoruz. Halihazırda Tora’nın vizyonunda sürekli yenilikçi olmak ve müşterilerine yeni ürünler, yeni çözümler sunmak var. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettirecek ve Tora’ya duyulan güveni bundan sonra da devam ettirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tora’nın ürün ve hizmet yelpazenizden bahseder misiniz?

Tora tüm akaryakıt istasyonlarına akaryakıt pompa ve dispenserleri, akaryakıt altyapı borulama sistemleri, dalgıç pompa, emniyet ekipmanları, hat ve tank kaçak algılama sistemleri, gaz dedektör sistemleri, akaryakıt ve LPG otomasyon sistemleri, LED aydınlatma ürünleri, elektrikli araç şarj üniteleri, hava su saati, vidalı ve pistonlu kompresörler, el kurutma cihazları, fırçalı – fırçasız otomatik araç yıkama makineleri, peron tipi araç yıkama sistemleri, yıkama takip otomasyonları sağlanmasının yanı sıra, periyodik ve koruyucu bakım, tank temizliği, akustik sızdırmazlık testi, servis ve montaj hizmetleri, çevresel etüt ve toprak kirliliğinin iyileştirilmesi konularında hizmetler sağlamaktadır. Ayrıca petrol depolama/dağıtım firmalarına ve bünyelerinde akaryakıt depolama tesisi bulunduran endüstriyel tesislere mühendislik-proje-danışmanlık hizmetleri, gerekli ekipman temini, tesisi/montajı hizmetleri de vermektedir.

Satış Departmanı olarak geçen yılı nasıl tamamladınız?

Tora olarak tıpkı 2015 yılında olduğu gibi, 2020 18 Eylül sürecine de çok iyi hazırlandık ve planladığımız şekilde ve hiçbir aksaklık yaşamadan başarılı bir şekilde tamamladık. 

Covid sürecinin yansıması ne oldu ve çalışma süreçlerinizde neler değişti?

18 Eylül süreci, sektörümüzde 2010 yılından beri bilinen ve takip edilen bir süreç haline gelmiştir. Bilindiği üzere 2020 yılında dünyayı saran ve her anlamda sarsan Covid-19 Pandemisi yaşanmıştır. Sektörümüzde ve ülkemizde de çeşitli olumsuzluklara yol açan bu pandemiye rağmen almış olduğumuz proaktif önlemler, büyük bir bölümü mühendislerden oluşan tecrübeli kadromuz ile 2020 yılı beklenti ve palanlarımız doğrultusunda gelişti. Tora olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru zamanda cevap verebilmek adına gerekli olabilecek ürün ve iş gücünü daima hazır bulundurduk. Global anlamda ham madde temini, üretim, lojistik vb. konular da oluşabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak, stok yönetimimizi daha agresif hale getirdik. Ayrıca sahadaki iş gücümüzü de devamlı güncel, eğitimli ve hazır halde tutmak amaçlı düzenli eğitim ve kontrollerimize devam ettik. Bu sayede hem satış hem de sahada yaptığımız uygulamalar açısından, özellikle 18 Eylül sürecinde birlikte çalıştığımız müşterilerimize zamanında düzgün ve kaliteli hizmetler verdik. Çalıştığımız müşterilerimizle hiçbir sorun yaşamadık ve aldığımız işleri zamanında teslim ettik. 

Türkiye genelinde çalışma süreçleriniz bu yeni dönemde nasıl ilerledi?

Tora bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ikamet eden “Bölge Sorumlusu” ekiplerimiz müşterilerimiz ile bire bir temas etmektedir. Bulundukları illerdeki istasyonları ziyaret ederek, yapılan takip ve planlamalar sayesinde müşterilerimizin takdir ve teşekkürlerini kazandık. Genel anlamda hedeflerimizi yakalamış olmanın verdiği mutluluğu yaşamaktayız. Bu başarıda sahada çalışan tüm Tora ekiplerinin, birlikte çalıştığımız bayilerimizin, bölge servislerimizin özverili çalışmalarının da büyük katkısı vardır. Esasen bakıldığında karşılıklı olarak bazı sözleşmelerin 2021 yılı içerisine uzatıldığını görmekteyiz. Bu durumda 2021 yılında da aynı ciddiyet ve çalışma yöntemlerimiz ile sektörümüze hizmet vermeye devam edeceğiz. Tora olarak müşterilerimize artı kazanç sağlayacak çözüm odaklı ürünlerle sektöre hizmet vermeye, ürün portföyümüzü genişletmeye devam edeceğiz. 2021’de de hedeflerimizi yakalayabileceğimizi, hatta hedeflerimizin de üzerine çıkabileceğimizi öngörüyoruz.

Tora sektördeki tecrübesi, bilgi birikimi ve eleman kalitesi sayesinde sektörün taleplerine ve sorunlarına hızlı ve efektif çözümler sunabilmektedir. Türkiye genelinde daha aktif çalışabilmek ve müşterilerimiz daha iyi anlayabilmek için kurduğumuz yukarıda bahsi geçen “Bölge Sorumlusu” organizasyonumuz 10. yılına girmektedir. Organizasyonu kurarken hedeflediğimiz müşterilerimiz ile sürekli ve direkt temas halinde olmak, hizmeti son kullanıcının önüne hızlı ve doğru götürme düşüncemiz başarılı olmuştur. Bu hizmetin müşterilerimizi memnun ettiğini gözlemlemekteyiz.

Yeni ürünlerimizle ve verdiğimiz kaliteli hizmetlerimiz ile Tora’nın varlığını sektörde daha fazla hissettirmek istiyoruz. Halihazırda Tora’nın vizyonunda sürekli yenilikçi olmak ve müşterilerine yeni ürünler, yeni çözümler sunmak vardır. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettirecek ve Tora’ya duyulan güveni bundan sonra da devam ettirmeyi hedefliyoruz.