‘Bayilerimizin satışlarını artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz’

Perakende satışları ile Karadeniz Bölgesi’nde kendini daha da ön plana çıkarmayı hedefleyen QPLUS, yatırımlarına devam ediyor.

Perakende satışlarını arttıracak yeni projeler için çalışan QPLUS, eski bayilerinin mutluluğu ve güveni ile gelecekteki bayilerine referans oluşturuyor. Bayileri ile ilişkilerini sıkı tutuklarını ifade eden QPLUS Perakende Satış Müdürü Bülent Önal, “Bilgi, birikim ve desteğimizi paylaşarak bayilerimizin satışlarını en üst noktaya getirmenin çabası ve gayreti içerisinde var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

“30 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR SEKTÖRDEYİZ”

Akaryakıt sektöründe 30 yılın üzerinde faaliyet gösteren Fatih Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sönmez Trabzon’da perakende satışları ile ön plana çıktıklarını ifade etti. Bünyesinde iki istasyon bulunan Sönmez baba mesleğine devam ettiğini belirterek, “Aile olarak 1985 yılından bu yana, yani yaklaşık 30 yılı aşkın bir süredir sektördeyiz, 10 yıl önce babamızdan aldığımız bayrağı daha yukarılara nasıl çıkarabiliriz diye gece gündüz demeden çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜM BAYİ ADAYLARI İÇİN QPLUS ‘A REFERANS OLUYORUM”

Sönmez QPLUS’ı tercih etmek isteyen bayi adaylarına önerilerini şu şekilde sıraladı: “Şahsım ve şirketim adına QPLUS ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni bayilik yapacak meslektaşlarım mutlaka Dağıtım şirketini çok iyi araştırsınlar. Mevcut bayileri ile birebir görüşüp bilgi alışverişinde bulunsunlar. Yeri geliyor tüm bayi adayları için QPLUS ‘a referans oluyorum. Yeri geliyor saha müdürü gibi çalışarak bayi yönlendiriyorum.”

‘ÖNCELİK MUTLU BAYİ PROFİLİ OLUŞTURMAK’

Perakende Satış Müdürü Bülent Önal QPLUS ailesinin Karadeniz Bölgesinde çok önemli bayiliklerin olduğunu vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Trabzon bizim için çok önemli lokasyonlardan birisi, burada perakende gücü yüksek bayilerimiz var. Fatih Petrol ve Mavi Gaz Enerji ile ciddi satışlar gerçekleştiriyoruz. Bizim için öncelik Mutlu Bayi profili oluşturmak gerektiğini düşünüyorum. Buda satışlarla paralel olan bir durum.”

“BAYİLERİMİZİN SATIŞLARINI ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Önal, “Her bayimizin geçmiş yıllara göre satış analizlerini yapıyoruz. Bilgi, birikim ve desteğimizi paylaşarak bayilerimizin satışlarını en üst noktaya getirmenin çabası ve gayreti içerisinde var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

‘GÜÇLÜ BİR SİNERJİ YAKALADIK’

Fatih Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sönmez, QPLUS ailesine katılma süreçlerini şu sözleri ile anlattı: “QPLUS bayi olmadan önce de yakından takip ettiğimiz dağıtım şirketleri arasında yer alıyordu. Dile kolay 5 yıl sözleşme yapacaksınız. Trabzon’daki QPLUS bayileri ile görüşmelerimiz oldu, QPLUS hakkında çok iyi referanslar aldık. Bizim için bayilerin referansı gerçekten çok önemli olduğunu düşünüyorum. 2015 yılının sonunda ilk olarak Fatih Petrol ile QPLUS bayrağı dalgalanmaya başladı. Bayilik sürecinde çok samimi ve sıcak ilişkiler ile güçlü bir sinerji yakaladık. Bunun meyvesi olarak da ikinci istasyonumuz olan Mavi Gaz’da, 2016’nın bahar ayında QPLUS ile bayiliğimiz başladı. Açık konuşmak gerekirse sektörde hayatından memnun bayi bulmak oldukça zor. Kar marjlarının düşük olması, masraflarımızın bir hayli fazla olması işimizi zorlaştırıyor. Son dönemde döviz kurunun artışı ile ülkemizdeki petrol fiyatlarının yükselmesi son kullanıcılar ve biz bayilerde etkiledi. Fiyat artışı olduğundan istasyonlara ekstra sermayeler koymak zorunda kaldık. Bu zor günlerin geçici olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaşanan birçok olumsuzluğa darbe girişimine rağmen sektör büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu sektör büyümesinden ne kadar çok pay alabiliriz satışlarımızı en üst seviyeye nasıl çıkarabilir in hesaplarını yapıyoruz. Bu dönemde QPLUS’ın bize desteği ve güveni ile zor günlerimizi kolaylıkla atlatacağımızdan hiç şüphem yok.