Bayiler Petroleum Istanbul’da buluştu

PÜİS ve TABGİS’in destekleriyle gerçekleştirilen geleneksel “Büyük Bayi Toplantısı” PETROLEUM Istanbul Fuarı bünyesinde gerçekleştirildi. Buluşmada akaryakıt sektörünün tüm paydaşları bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Hilmi Güler başta olmak üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) daire başkanları, sendika üyeleri, istasyon sahipleri, kamu ve özel sektör çalışanları dahil petrol piyasasının tüm sektör oyuncuları yoğun bir katılım gerçekleştirdi.

Bayilerin sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı platformun konuşmacıları, Enerji Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu moderatörlüğünde EPDK Petrol Piyasası Dairesi Başkanı Abdullah İnce, EPDK LPG Piyasası Dairesi Başkanı Muhammed Demir, EPDK Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, PÜİS Başkanı İmran Okumuş ve TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar oldu.

Toplantının açılışında konuşan Hilmi Güler, bundan 20 yıl önce çıkılan yolculukla güzel bir ailenin oluşmasına vesile olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bu platformla bayiler olarak o kadar güzel sektör oluşturduk ki şu an fuar çok iyi bir noktaya geldi. Bizler büyük ve samimi bir aileyiz. Anlayışımızın samimi olmasıyla başladığımız yerden bu noktalara geldik” dedi.

“TECRÜBELERİMİZİ DİĞER ÜLKELERE AKTARMALIYIZ”

Fuarın uluslararası boyuta dönüşerek tecrübelerimizin diğer ülkelere de aktarılmasının önemine dikkati çeken Güler “Bu sektör büyük bir sektör. O yüzden fuarın uluslararası boyuta taşınmasını olmayan ülkelere yansıtmasında yarar var. Türkiye büyük bir yarış içinde. Önümüzdeki günler daha parlak olacak. Bu tecrübemizi diğer ülkelere yaymalıyız. Örneğin İran’da, Suriye’ de, Irak’ta bu fuar olmalı. Bu büyük potansiyeli yurt dışına da yayabilirsek daha büyük işler başarabiliriz. Bu fuarın çekim alanı herkesi olduğu gibi beni de buraya çekti. Burada olduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

BAYİLERE YOL HARİTASI

EPDK Daire Başkanları’nın bayileri bilgilendirdiği ve yol haritası çizmesine yardımcı olduğu toplantıda bayiler tüm sorunlarını ilgili mercilere aktararak çözüm önerilerini öğrendi. Buluşmada Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol Ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar ve Petrol Ürünleri İşveren Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş konuşma yaparak katılımcıları bilgilendirdi.