Balıkçılar, yakıt ihtiyaçlarını Petrol Ofisi’nden karşılıyor

Av yasağının kalkmasıyla birlikte ağlarını denize atan balıkçılar, yakıt ihtiyaçlarını Petrol Ofisi’nden karşılıyor.   Petrol Ofisi, yeni balıkçılık sezonunda da Türk halkının sofrasına balığın gelmesine katkıda bulunuyor. Yeni balıkçılık sezonunun bolluk ve bereket içerisinde geçmesini temenni eden PO Marine, balıkçıların denizdeki akaryakıt tedarikçisi olmaya devam ediyor. PO Marine, yurt içi deniz satışlarında sahip olduğu yüzde […]

Balıkçılar, yakıt ihtiyaçlarını Petrol Ofisi’nden karşılıyor
Servet Uzun
  • Yayınlanma14 Eylül 2017 15:06

Av yasağının kalkmasıyla birlikte ağlarını denize atan balıkçılar, yakıt ihtiyaçlarını Petrol Ofisi’nden karşılıyor.

 

Petrol Ofisi, yeni balıkçılık sezonunda da Türk halkının sofrasına balığın gelmesine katkıda bulunuyor. Yeni balıkçılık sezonunun bolluk ve bereket içerisinde geçmesini temenni eden PO Marine, balıkçıların denizdeki akaryakıt tedarikçisi olmaya devam ediyor. PO Marine, yurt içi deniz satışlarında sahip olduğu yüzde 38’lik pazar payı ile sektöre liderlik ediyor.

 

Deniz Ticaret Genel Müdürlüğü İstatistiklerine göre, Türkiye karasularında avlanan ve ÖTV’siz yakıt alma hakkına sahip toplam 5 bin 371 balıkçı teknesi bulunuyor. Balıkçı teknelerine 2016 yılında 90 bin 452 metrik ton yakıt sağlandı. Bu rakam, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 14’lük bir artışa işaret ediyor. Balıkçı teknelerine sağlanan ÖTV’siz yakıt, denizde gerçekleştirilen toplam ötv’siz satışların yaklaşık yüzde 24’ünü oluşturuyor.

 

 

Petrol Ofisi, PO Marine markası ile yalnızca Türkiye karasularında değil, dünyanın farklı coğrafyalarında da Türk balıkçı filolarını destekleyip yakıt ikmali sağlıyor. 2017 yılında 30’dan fazla büyük balıkçı teknesi Batı Afrika sularına (Moritanya) avlanmaya gitti. PO Marine, bu coğrafyalarda kaliteli yakıt alımı konusunda sorun yaşayan Türk balıkçılarına dünyanın başka ucundaki denizlerde de kaliteli yakıt ve yağ ikmali sağlıyor. Denizlerimizde yapılan avcılıkta en önemli pay yaklaşık yüzde 80 ile Karadeniz’de gerçekleştiriliyor. Türkiye toplam su ürünleri üretiminde dünyada 28’inci ve Avrupa’da 5’inci sırada yer alıyor.