ALPET’in Zeren Group tarafından devralınmasına izin verildi

Rekabet Kurumundan yapılan açıklamaya göre, Altınbaş Petrol ve Ticaret AŞ’nin (ALPET) tek kontrolünün Zeren Group Yatırım Holding AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi. ZEREN GROUP Zeren Group, doğal gaz ve petrol ürünlerinin üretimi, dağıtımı ve rafinajı hizmetlerinde faaliyet göstermenin yanı sıra, yeni kurulan şirketleri ile güneş enerjisi gibi sürdürülebilirlik odaklı çevre dostu enerji kaynaklarına odaklanarak […]

ALPET’in Zeren Group tarafından devralınmasına izin verildi
Burak Karagöl
  • Yayınlanma8 Ocak 2024 16:29
  • Güncelleme8 Ocak 2024 16:32

Rekabet Kurumundan yapılan açıklamaya göre, Altınbaş Petrol ve Ticaret AŞ’nin (ALPET) tek kontrolünün Zeren Group Yatırım Holding AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.

ZEREN GROUP

Zeren Group, doğal gaz ve petrol ürünlerinin üretimi, dağıtımı ve rafinajı hizmetlerinde faaliyet göstermenin yanı sıra, yeni kurulan şirketleri ile güneş enerjisi gibi sürdürülebilirlik odaklı çevre dostu enerji kaynaklarına odaklanarak öncü çözümler üretmeyi hedefliyor.

Zeren Group bünyesinde kurulan Petroleum Energy, doğal gaz ve petrol ürünlerinin üretimi, dağıtımı ve rafinajı alanlarında hizmet veriyor. Enerji üretimi, dağıtımı ve satışı konularında faaliyet gösteren veya faaliyet göstermek isteyen yerli ve yabancı girişimcilere teknik ve finansal fizibilite çalışmalarından, pazar ve regülasyon araştırmalarına ilişkin hizmet sunuyor.

Zeren Group’a ait Laval Energy ise küresel ölçekte enerji yönetimi ve dağıtımı yapıyor.

Şirketin en yeni girişimlerinden biri olan Zolaris Energy ise güneş enerjisi üretimi alanında faaliyet göstererek sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji üretimine katkı sağlamayı hedefliyor. Şirket, iklim değişikliği ile mücadele ve daha yeşil bir gelecek inşa etme misyonunu benimsiyor. Zolaris Energy, güneş enerjisi üretimine dair çalışmaları ile güneşin gücünden maksimum fayda sağlama amacını taşıyor ve sürdürülebilir bir dünya için önemli katkılar sağlamayı amaçlıyor.