Allianz: Karbon tüketimimizi yüzde 4 azalttık

Sürdürülebilirlik Raporuyla 2017 yılında Uluslararası Şeffaflık Ödülüne layık görülen Allianz Türkiye, sürdürülebilirlik faaliyetlerine ilişkin kapsamlı bilgilerin paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda; şirketin sürdürülebilirlik faaliyetleri, yenilenebilir enerji alanındaki çalışmaları basınla paylaşıldı. Burak Söylemez/İstanbul Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, “Çevresel hedeflerimizi belirledik. Yeni operasyon merkezimizde ve […]

Allianz: Karbon tüketimimizi yüzde 4 azalttık
Emin Kaya
  • Yayınlanma13 Şubat 2018 11:55
  • Güncelleme13 Şubat 2018 15:44

Sürdürülebilirlik Raporuyla 2017 yılında Uluslararası Şeffaflık Ödülüne layık görülen Allianz Türkiye, sürdürülebilirlik faaliyetlerine ilişkin kapsamlı bilgilerin paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda; şirketin sürdürülebilirlik faaliyetleri, yenilenebilir enerji alanındaki çalışmaları basınla paylaşıldı.

Burak Söylemez/İstanbul

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, “Çevresel hedeflerimizi belirledik. Yeni operasyon merkezimizde ve genel müdürlük binamızda  alternatif enerji kaynaklarını kullanıyoruz. Kağıt kullanımını azaltma konusunda bazı adımlar atıldı. Sürdürülebilirlik Raporumuz 2017’de Uluslararası Şeffaflık Ödülü’ne layık görüldü. Raporumuz gelişmiş seviyede bir rapor olarak değerlendirildi. Sürdürülebilirlik hedeflerimizde enerji tüketimimizi ölçüyoruz” dedi.

“Karbon tüketimimizi yüzde 4 azalttık”

Allianz Türkiye olarak yüzde 20 daha az elektrik kullandıklarının bilgisini paylaşan Coqui “Yüzde 6,3 daha az su, kişi başı kağıt tüketimi yüzde 7, kişi başı karbon tüketimimiz yüzde 4 azaldı” dedi.

“Elektrikli otomobillerin kaskolarında yüzde 20’ye varan indirimimiz var”

Allianz Grubunun 175 adet sürdürülebilir çözüm ve ürününün olduğunun bilgisini paylaşan Coqui şunları kaydetti: Bunun 150’si yeşil çözümler. Yüzde 100 elektrikli  otomobillerde  kaskolarda yüzde 20’ye varan indirim veriyoruz. Bu bizim, İyi çevre hedeflerine yönelik aldığımız tedbirlerden birisi. Güneş enerjisinde gidecek yolumuz çok uzun. Allianz Türkiye olarak olumsuz hava koşullarının açtığı tahribattan kaynaklanan olumsuzluklara teminat veriyoruz. Dijitalleşmede tüm iletişimimizin yüzde 67’si dijitalle yapılıyor. Kısa süre içerisinde bunu yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyoruz.”

“Alternatif enerji ile üretim yapan tedarikçilerle çalışıyoruz”

Elektrik üretimini alternatif enerji ile üretilen tedarikçilerle çalıştıklarını vurgulayan Coqui, “Kendi atıklarımızı, kendi atık yönetimimizi kendimizin yönettiği bir sisteme geçtik. Çevresel verilere dahil çok güzel datalar bekliyor olacağız” diye konuştu.

“İleride daha önemli bir noktaya gelecek”

Allianz’ın 37 tane araç poliçesi olduğunu aktaran Coqui, “Bu farkındalık ve teşvikler olduğu sürece ileride önemli bir noktaya geleceğini düşünüyorum. Güneş enerjisinde İnşaatıyla birlikte 10’a yakın tesis ve şirketle çalışıyoruz. Daha yenilenebilir enerjiye doğru ürün gamımızı genişletebileceğimiz bir alan olarak görüyoruz” diye belirtti.