Solar İstanbul 2020’nin lansmanı yapıldı

11-13 Mart 2020’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarın lansman toplantısı bugün gerçekleştirildi.

TG Expo Uluslararası Fuarcılık, güneş enerjisi odağında ilk kez Solar İstanbul 2020 – Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı adıyla bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. 11-13 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın lansmanı bugün İstanbul’da yapıldı.

TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız ve Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısına GÜNDER Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Gazioğlu, GÜYAD Yönetim Kurulu Üyesi Erinç Kısa ve Konar Energy Ceo’su Tolga Özdemir katıldı.

GENSED Başkanı Halil Demirdağ Güneş enerjisi sektöründe yatırımlarım teşvik edilmesi gerektiğini belirterek bu yatırımların ise daha düşük faizlerle olması gerektiğini hatırlattı. Ayrıca Demirdağ ülkemizin Güneş’te yüzde 80 yerlilik payı olduğunu da söyledi.

GENSED Başkanı Halil Demirdağ, “Güneş enerjisi santrallerinin ömrünün 30 yıl olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, şu andaki 5 bin 500 megavat seviyesindeki kurulu güç ile 30 yılda ithal yakıtlara harcanabilecek 18 milyar doları ülkemizin kasasında tutacağız. Ülkemizde şu anda planlanmış yatırımlarla 40 bin megavata kadar güneş enerjisi kapasitesine ulaşılabileceğini öngörüyoruz” dedi.