Zorlu Enerji

Zorlu Enerji, Pakistan’da yeni şirket kurdu

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketince Pakistan’da yenilenebilir enerji üretimi için 2 şirketin kurulduğu ve tescil edildiği bildirildi.

 

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamasında, “Zorlu Sun Power (Private) Limited” ve “Zorlu Renewable Pakistan (Private) Limited” şirketlerinin 10 biner Pakistan Rupisi sermayeyle kurulduğu belirtildi.

 

Ayrı ayrı yapılan açıklamalarda, şirketin 25 Mayıs 2017 tarihli özel durum açıklamasında duyurduğu üzere “Zorlu Sun Power (Private) Limited” ve “Zorlu Renewable Pakistan (Private) Limited” unvanlı şirketlerin kurulduğu ve şirkete tebliğ edildiği kaydedildi.

 

Söz konusu şirketlerin faaliyet konuları, “Elektrik üretmek ve tedarik etmek için, herhangi bir kaynak kısıtlaması olmaksızın termal enerji tesisleri, rüzgar santralleri, hidroelektrik santralleri, güneş enerji tesisleri ve ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir yenilenebilir üretim tesisinden şirketin seçeceği bir yol ile elektrik enerjisi projeleri ve iletim sistemlerinin kurulması, işletilmesi, bu tesislere ilişkin tamamlayıcı unsurların üretimi, satın alınması, tedariği ve monte edilmesi ve bu işlemler kapsamında şirketin yapması gereken her türlü işlemi yapması” olarak belirlendi.

 

Geçen hafta şirketin konuya ilişkin KAP’ta yer alan açıklamasında, Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin, Pakistan’da kurulmasına karar verilen söz konusu şirketlere kurucu ortak olarak katıldığı ve yönetim kurulunun Zeki Zorlu başkanlığındaki şirket merkezinde toplandığı duyurulmuştu.

AA