enerji verimliliği

“Bu yılın teması insanları doğaya bağlamak”

 İTÜ Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu 5 Haziran Dünya Çevre Günü için yaptığı açıklamada “Bu yılın teması insanları doğaya bağlama. Hepimiz açık havada, doğada olmalıyız. Doğanın güzelliğini görüp önemini takdir etmeliyiz ve paylaştığımız Dünya’yı korumak için bizlere düşeni yapmalıyız” dedi.

 

DOĞAYA YENİDEN BAĞLANMALIYIZ

 

Doğanın muhteşemliği bizi bekliyor. Doğaya koşalım. Doğanın parçası olup, gezegenimiz, çevremiz için uğraş vererek iklim değişikliği ile mücadele etmeliyiz diyen Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, toprak, su ve havadaki, doğadaki güzelliklerin fotoğraflarını çekerek sosyal medyada seferberlik yapmayı önerdi.

 

RESMİ KUTLAMALAR İÇİN EV SAHİBİ ÜLKE KANADA

 

“2017 Dünya Çevre Günü resmi kutlamaları için ev sahibi ülke Kanada. En büyük pozitif çevre hareketi olan Dünya Çevre Günü için binlerce etkinlik dünyanın her yerinde yapılacak. Kanada, Çin ve Tayland gece yeşil ışıklarla donanacak ve insanlara doğalarını korumaları gerektiği bildirilecek. Empire State- Newyork, Burç Halife-Dubai ve Mole Antonelliana-Turin binaları tehdit altında olan çevremizin korunması ihtiyacını vurgulamak üzere yeşil ışıklandırılacak. Ayrıca Niagara Şelalesi ve Panama Kanalı da yeşil olacak. İstanbul’umuzun üç köprüsüne de 5 Haziran Günü yeşil çok yakışacaktır” diyen Prof.Dr. Filiz Karaosmanoğlu yetkililere yeşil ışıklandırma için çağrı yaptı.