YEVDES kapsamındaki proje ziyaretleri başladı

YEVDES kapsamında gerçekleştirilen ön saha ziyaretleri Balıkesir’de başladı. 

COVID-19 sebebiyle ertelenen Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında yapılması planlanan ön saha ziyaretlerine 13 Temmuz itibariyle başladı. Teknik Destek Ekibi uzmanlarının ilk durağı Balıkesir oldu.

İlk olarak, Balıkesir Üniversitesi’ne gerçekleştirilen ziyarette, enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli olmak üzere üniversitenin iki projesi hakkında görüşüldü. Aynı gün, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli (arazi) projeleri yerlerinde ziyaret edildi.

14 Temmuz’da ise Balıkesir’e bağlı Edremit Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleşti. Belediye başkanıyla görüşüldükten sonra, binalarının çatısına güneş enerjisi paneli kurmak isteyen belediyenin projesi incelendi.

Kırıkkale Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projelerinin incelenmesi amacıyla 16 Temmuz tarihinde ön saha ziyareti gerçekleştirildi.

20 Temmuz tarihinde ise Ufuk Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projeleri için Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından ön saha ziyareti yapıldı.

22 Temmuz’da Teknik Destek Ekibi uzmanları ön saha ziyaretleri için İzmir’e giderek burada ilk olarak Bakırçay Üniversitesi’nin enerji verimliliği projesini inceledi. Aynı gün, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projeleri için ön saha ziyaretleri yapıldı. Yine aynı gün, İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne enerji verimliliği hakkında olan projelerini incelemek için ön saha ziyareti gerçekleştirildi.

27-28 Temmuz tarihlerinde, Teknik Destek Ekibi uzmanları ön saha ziyaretlerini gerçekleştirmek amacıyla İstanbul’a gitti. Burada ilk olarak, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projelerini incelemek amacıyla ziyarette bulunuldu. Aynı gün, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve rüzgar enerjisi santrali projeleri de incelendi.

28 Temmuz tarihinde ise, üç ayrı üniversiteye enerji verimliliği projelerini incelemek için ön saha ziyareti gerçekleştirildi.