Yeşil trend

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde sektörün geleceğini tayin edecek yeni trend enerji teknolojileri tüm yönleriyle masaya yatırıldı. 21-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” 12. Türkiye Enerji Zirvesi, yenilenebilir enerji sektörüne yönelik derinlemesine fikirlerin yürütüldüğü birçok oturuma sahne oldu. 12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde gerçekleştirilen ‘yenilenebilir enerji’ oturumlarının listesi şöyle: ‘Kendi biyoyakıtımızı üretebilecek […]

Yeşil trend
Burak Karagöl
  • Yayınlanma22 Aralık 2022 15:09
  • Güncelleme12 Ocak 2023 11:03

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde sektörün geleceğini tayin edecek yeni trend enerji teknolojileri tüm yönleriyle masaya yatırıldı.

21-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” 12. Türkiye Enerji Zirvesi, yenilenebilir enerji sektörüne yönelik derinlemesine fikirlerin yürütüldüğü birçok oturuma sahne oldu. 12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde gerçekleştirilen ‘yenilenebilir enerji’ oturumlarının listesi şöyle:

‘Kendi biyoyakıtımızı üretebilecek durumdayız’

‘Kendi biyoyakıtımızı üretebilecek durumdayız’

Moderatörlüğünü Biyodizel Sanayi Derneği Başkanı Selçuk Borovalı’nın yaptığı ‘Sürdürülebilir Havacılık Yakıtları’ oturumunda; Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Dr. Öğretim Üyesi Berat Haznedaroğlu, Tüpraş Strateji ve Sürdürülebilirlik Direktörü Çağatay Ölken, Türk Hava Yolları Kurumsal Sürdürülebilirlik Yönetimi Müdürü Deniz Daştan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Uzmanı Emre Zaimoğlu ve Uluslararası Enerji Ajansı Biyoenerji Analisti Jeremy Moorhouse konuşmacı olarak yer aldı.

12. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen ‘Sürdürülebilir Havacılık Yakıtları’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

‘Enerji depolama ve hidrojen teknolojileri geleceği tayin edecek’

‘Enerji depolama ve hidrojen teknolojileri geleceği tayin edecek’

Sponsorluğunu Polat Enerji’nin üstlendiği, moderatörlüğünü Polat Enerji Ceo’su Arkın Akbay’ın yaptığı ‘Hidrojen ve Enerji Depolama’ oturumunda, YEO şirketinin CTO’su Alper Baykut, Thyssenkrupp Asya, Pasifik, Afrika CEO’su Dr. Çetin Nazikkol, SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Araştırma Koordinatörü Hasan Aksoy konuşmacı olarak yer aldı.

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde enerji depolama ve hidrojen teknolojilerinin konuşulduğu ‘Hidrojen ve Enerji Depolama’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

‘Rüzgar sanayisinde ciddi bir hub durumundayız’

‘Rüzgar sanayisinde ciddi bir hub durumundayız’

Moderatörlüğünü Montel Foreks Editörü ve Direktörü Nazlı Naseh’in yaptığı, Aydem Enerji sponsorluğunda düzenlenen ‘Yenilenebilir Enerji’ oturumunda, GAMA Enerji Stratejik Planlama ve Kurumsal Gelişim Direktörü Deniz Parlak, TÜREB Kamu ve Yurt Dışı İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ebru Arıcı ve Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha konuşmacı olarak yer aldı. Oturum öncesinde ise Jeotermal Enerji Derneği (JED) Başkanı Ali Kındap, ‘Jeotermal Sunumu’ gerçekleştirdi.

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde yenilenebilir enerjinin ve teknolojilerinin konuşulduğu ”Yenilenebilir Enerji’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

‘Dijital dönüşüme adapte olamayan işletmeler birkaç yıl içinde ciddi riskler ile karşılaşabilir’

‘Dijital dönüşüme adapte olamayan işletmeler birkaç yıl içinde ciddi riskler ile karşılaşabilir’

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nin ikinci gününde DT Cloud sponsorluğunda ‘E-Mobilite/Dijitalleşme’ oturumu gerçekleştirildi. Oturumun Davetli Açılış Konuşmasını Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öner Tınaz yaptı. Kalkınma Yatırım Bankası Sektörel Araştırmalar Müdürü Erdem Sezer’in moderatör olduğu oturumda EDİDER Başkanı Prof. Dr. Kamil Çağatay Bayındır, Endoks/Inavitas CEO’su Dr. Alper Terciyanlı, Digital Transformation Group CEO’su Tolga Dinçer ve Enerjisa Enerji, Strateji, İş Geliştirme ve Birleştirme & Devralma Direktörü Dr. Oğuzcan Samsun konuşmacı olarak yer aldı.

12. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen ‘E-Mobilite / Dijitalleşme’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

‘Karbon piyasaları gönüllü ve zorunlu olarak iki temel piyasaya ayrılıyor’

‘Karbon piyasaları gönüllü ve zorunlu olarak iki temel piyasaya ayrılıyor’

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde, karbon piyasaları ve karbon sektörüne dair öngörüler ‘Karbon Piyasaları’ oturumunda konuşuldu. Moderatörlüğünü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Öztürk Selvitop’un yaptığı oturumda, Foton Enerji Kurucu Ortağı Can Arslan, EPİAŞ Mevzuat Uyum Müdürü Derya Erbay, Enerjisa Üretim Müşteri ve Yeşil Çözümler Lideri Ferdi Gökçek konuşmacı olarak yer aldı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

12. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen, karbon piyasalarının ve hidrokarbon teknolojisinin konuşulduğu ‘Karbon Piyasaları’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

‘Enerji dönüşümünde Avrupa baskısı hızlanacak’

‘Enerji dönüşümünde Avrupa baskısı hızlanacak’

Moderatörlüğünü Solarçatı Kurucusu Utku Korkmaz’ın yaptığı ‘Güneş Enerjisi oturumunda, GÜYAD Başkanı Cem Özkök, Smart Güneş Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ ve Solarbaba Kurucusu Ateş Uğurel konuşmacı olarak yer aldı.

12. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen, güneş enerjisi ve güneş teknolojilerinin konuşulduğu ‘Güneş Enerjisi’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

‘Power MBA ile amacımız ülkenin geleceğine hizmet etmek’

‘Power MBA ile amacımız ülkenin geleceğine hizmet etmek’

Moderatörlüğünü Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale’nin yaptığı ‘Profesyonel Gelişim Programı: Power MBA’ oturumunda, Enerjisa Üretim TFB Mekanik Bakım Müdür Yardımcısı Alper Yozlu, Proparco Yatırım Sorumlusu Berk Baysal, Enercon Ticari Proje Yöneticisi Merve Beydemir, Sabancı EDU Yönetici Geliştirme Merkezi Program Koordinatörü Murat Kaya ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ETK Uzmanı Nazlı Can Pedük konuşmacı olarak yer aldı.

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde düzenlenen ‘Profesyonel Gelişim Programı: Power MBA’ oturumunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.