https://www.itnetwork.com.tr/wp-content/uploads/2022/10/YEO2_123447674_1.jpeg

YEO ve Ryse Energy, İngiltere pazarı için güçlerini birleştiriyor

YEO, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Ryse Energy ile iş birliğine gitti. Ryse Energy ve YEO, İngiltere’de yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek için ortak bir girişim kuracak.

YEO ve yenilenebilir enerji ve güç endüstrisi liderlerinden Ryse Energy, İngiltere pazarında faaliyet göstermek üzere güçlerini birleştirdi. 7 kıtada 4 binden fazla kurulumla dünyanın lider teknoloji ve mühendislik şirketlerinden olduğu belirtilen Ryse Energy ve YEO, İngiltere pazarında faaliyet göstermek üzere ortak bir şirket kurmak üzere anlaşma imzaladı.

ENERJİ MALİYETLERİNİ DÜŞÜRECEK

Ortaklık girişimine ilişkin sözleşme YEO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tolunay Yıldız ile Ryse Energy Kurucusu ve CEO’su Alistair Munro arasında imzalandı. Anlaşma ile birlikte Ryse Energy ve YEO, yenilenebilir enerji projeleri sağlamaya odaklanan İngiltere merkezli bir şirket kuracaklar. Söz konusu ortak girişim, yükselen enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak amacıyla özel, ticari, endüstriyel ve kamu sektörü müşterilerine rüzgar, güneş, mikro hidroelektrik ve enerji depolaması çözümleri sağlayacak. Böylece İngiltere pazarında enerji sorununa çözüm olurken sürdürülebilir bir dünya için birlikte adım atacaklar.

İNGİLTERE’YE TEMİZ ENERJİ SAĞLAYACAKLAR

YEO ve Ryse Energy söz konusu ortaklıkla İngiltere’nin enerji sorununa yenilenebilir enerji projeleriyle çözüm sağlayacak. Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan analize göre, enerji krizi İngiltere hane bütçelerini Batı Avrupa’daki herhangi bir ülkeden daha fazla vuruyor. Enerji uzmanları, yaklaşık 9 kat daha fazla elektrik üreten rüzgar ve güneş enerjisinin daha hızlı kullanıma sunulması konusunda yaygın bir görüşe sahip. YEO ve Ryse Energy’nin ortak girişimi, İngiltere’de müşterilerin enerji tedariklerinin ve geleceğe yönelik enerji maliyetlerinin kontrolünü geri almalarını sağlayacak.

Anlaşmaya ilişkin konuşan YEO Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tolunay Yıldız, şunları söyledi: “YEO olarak temiz ve sürdürülebilir bir dünya hedefiyle enerji ve dijital dönüşüme yönelik tek noktadan entegre çözümler sunuyoruz. Ryse Energy ile kurduğumuz ortaklıkla da yenilenebilir enerji alanında kendini kanıtlayan çözümlerimizi İngiltere pazarına sunacağız. Enerji alanında küresel bir çözüm ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

Anlaşma hakkında yorum yapan Ryse Energy Kurucusu ve CEO’su Alistair Munro ise şöyle konuştu: “YEO ile ortaklık, oyunun kurallarını değiştirecek. YEO, üç kıtada 25 ülkede projelere sahip orta ve büyük ölçekli bir yenilenebilir enerji uzmanı ve ortak girişime zengin bir deneyim getirecek. Yeni ortak girişim, önümüzdeki haftalarda faaliyete geçecek ve hem Ryse hem de YEO, İngiltere ekonomisine yatırım yapacak. İngiltere’de, güneş, rüzgar ve enerji depolama projeleri yoluyla ülkenin yenilenebilir enerji pazarını büyütmeyi amaçlayan özel bir ekip oluşturacağız.”