Özelleştirme İdaresi, Kars’taki Dereiçi HES’in işletme hakkı devri için ihale açtı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kars’ta bulunan Dereiçi Hidroelektrik Santrali (Dereiçi HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazları özelleştirecek. Kurumun konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Kars’taki Dereiçi HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle gerçekleştirilecek. Söz konusu ihalede, şartname ve tanıtım dokümanı bedeli 5 bin […]

Özelleştirme İdaresi, Kars’taki Dereiçi HES’in işletme hakkı devri için ihale açtı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma16 Kasım 2022 09:32

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kars’ta bulunan Dereiçi Hidroelektrik Santrali (Dereiçi HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazları özelleştirecek.

Kurumun konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Kars’taki Dereiçi HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Söz konusu ihalede, şartname ve tanıtım dokümanı bedeli 5 bin lira, geçici teminat tutarı ise 500 bin lira olarak belirlendi.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulüyle gerçekleştirilecek. Ardından teklif sahiplerinin katılımıyla “açık artırma” yapılacak.

İhalede son teklif verme tarihi 28 Aralık olarak belirlendi.

AA