Kamu binalarında enerji tasarrufu hedefi yüzde 30 olarak güncellendi

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması amacıyla kamu binaları için yüzde 15 enerji tasarrufu hedefi yüzde 30 olacak şekilde güncellendi. Kamu binalarındaki enerji tasarruf hedefinin yüzde 30 olarak güncellenmesine ilişkin Genelge, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamu binalarında enerji tasarrufu hedefi yüzde 30 olarak güncellendi. Belirlenen tasarruf hedefine ulaşılarak enerji verimliliğinin ve emisyon azaltımının sağlanması […]

Kamu binalarında enerji tasarrufu hedefi yüzde 30 olarak güncellendi
Burak Karagöl
  • Yayınlanma4 Kasım 2023 10:58

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması amacıyla kamu binaları için yüzde 15 enerji tasarrufu hedefi yüzde 30 olacak şekilde güncellendi.

Kamu binalarındaki enerji tasarruf hedefinin yüzde 30 olarak güncellenmesine ilişkin Genelge, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kamu binalarında enerji tasarrufu hedefi yüzde 30 olarak güncellendi. Belirlenen tasarruf hedefine ulaşılarak enerji verimliliğinin ve emisyon azaltımının sağlanması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının koordinasyonunda hazırlanan “Kamu Binalarında Tasarruf Hedefi ve Uygulama Rehberi” bakanlığın resmî internet sitesinde yayınlanacak.